Megvédheti címét a Sepsi-SIC

Megvédheti címét a Sepsi-SIC Sport

Harmadjára is legyőzte a Sepsi-SIC a Konstancai Phoenix csapatát a női kosárlabda Nemzeti Liga három nyert mérkőzésig tartó elődöntőjének harmadik meccsén, így zsinórban hetedszer jutott be a fináléba, ahol – 2016, 2017, 2018, 2019 és 2021 után – hatodik bajnoki címét hódíthatja el (2020-ban a koronavírus miatt nem rendeztek döntőt).

Sara Hinriksdottir kosara vezette fel a Konstancai Phoenix és Sepsi-SIC közti harmadik összecsapást, amire Ioana Ghizilă egy hárompontossal válaszolt. Innentől felváltva estek a kosarak, a végig nagy elánnal játszó Britney Jones triplájára érkezett Jade Vega szintén távolról elsüllyesztett válasza, 11–11-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Ekkor Jones hatpontos szólójával meglépett a zöld-fehér alakulat, majd Fraser jóvoltából elérte a tíz pontot a különbség (11–21), amely az első negyed végéig megmaradt (15–25).

A második szakasz derekán a tengerpartiak összehoztak egy 9–0-s sorozatot, amelynek köszönhetően egy pontra felzárkóztak (29–30). Nem lesz ez így jó – gondolták a sepsiszentgyörgyiek, és válaszként a Jones, Pasic és Ghizilă triumvirátus összedobált 13 pontot, amivel újra magabiztosan vezetett a címvédő (29–43). Szünetig a hazaiak még némiképp kozmetikáztak a részeredményen, így visszaállt az első negyed tízpontos különbsége (35–45).

Térfélcsere után is ment az adok-kapok, a Sepsi-SIC jól tartotta magát, előnye 10–16 pont között mozgott. Hinriksdottir, Petrof és Mititelu mindent megtett, hogy játékban tartsa a konstancaiakat, azonban továbbra is Jones volt az események központjában, akinek játékára nem volt ellenszerük, így a harmadik negyed végére a Sepsi-SIC három ponttal tudta növelni előnyét (53–66).

Sok hibával indult a végső tíz perc, a háromszékiek közel négy perc elteltével tudtak csak betalálni, de szerencséjükre a házigazda sem állt a helyzet magaslatán, egészen a véghajráig, amikor D. Fota és Rosten kosaraival hat pontra megközelítette a szentgyörgyieket (66–72), időkérésre kényszerítve Zoran Mikest. A fejmosás megtette hatását, Jones fontos kétpontost dobott, majd Vega büntetőjére Raber válaszolt (67–76). A végső sípszóig még belefért Voica-Nagy triplája, 70–76-nál ért véget a mérkőzés, a Sepsi-SIC készülhet a fináléra.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, elődöntő, 3. mérkőzés: Konstancai Phoenix – Sepsi-SIC 70–76 (15–25, 20–20, 18–21, 17–10). Phoenix: Vega 7/6, Voica-Nagy 15/6, Mititelu 10, Hinriksdottir 11, Rosten 12. Cserék: Beldian 2, Petrof 8/6, B. Fota 3/3, D. Fota 2. Edző: Miroslav Popov. Sepsi-SIC: Pasic 13/3, Ghizilă 7/3, Jones 28/6, Pop, Fraser 11. Cserék: Wallace 2, Cătinean 3/3, Podar 4, Raber 8. Edző: Zoran Mikes. Döntőbe jutott a Sepsi-SIC hármas győzelemmel.