Meglepetésvereség Brassóban

Elveszítette öt meccs óta tartó sikerszériáját a Sepsi OSK másodcsapata, amely kedden délután a Brassói SR vendégeként szenvedett kétgólos vereséget a labdarúgó 3. Liga 10. fordulójának zárómérkőzésén. A sepsiszentgyörgyiek ezzel hárompontos hátrányba kerültek a listavezető Székelyudvarhelyi FC-vel szemben.

Az első félidő helyzeteket igen, találatot viszont nem hozott, a csapatok igencsak próbára tették a kapusokat, a hazaiaknál Căucă, a vendégeknél Gedő Hunor állta útját a próbálkozásoknak. A második játékrész elején a piros-fehérek két ziccert is kihagytak, előbb Incze, majd Sánta lövése maradt ki. A 69. percben a hazaiak viszont nem hibáztak, Răchișan gurított a bal alsóba (1–0). A mérkőzés sorsát megpecsételte az alig két perccel később zajlott jelenet, amikor egy előreívelt labdát Gedő a tizenhatoson kívül elfejelt, Șerban viszont elcsípte a játékszert és a hálóba továbbította. A partjelző intésére a bíró kezezésért kiállította a Sepsi kapusát, és érvénytelenítette a hazaiak amúgy szabályos gólját. A megítélt szabadrúgást Olteanu a felső lécre lőtte, a kipattanót viszont Dedu a hálóba küldte (2–0). Az utolsó negyedórában nem tudtak szépíteni az emberhátrányban játszó szentgyörgyiek, így a kézdivásárhelyi Elek Róbert által irányított brassóiak idénybeli harmadik győzelmüket aratták, míg a Sepsi OSK II. másodszor szenvedett vereséget, hátránya pedig három pont az éllovas Székelyudvarhelyi FC-vel szemben.

Labdarúgó 3. Liga, 5. csoport, 10. forduló: Brassói SR–Sepsi OSK II. 2–0 (0–0). Brassó: Căucă, Răducan, Avarvarei, Mitu, Iordache, Burlacu, Dedu, Olteanu, Șerban, Firat, Răchișan (Sandu, 80.). Edző: Elek Róbert. Sepsi OSK: Gedő, Csiszer, Sütő, David, Máthis B. (Menyhárt, 73.), Berde, Mitrea (Nistor, 58.), Máthis M., Incze (Rența, 58.), Becze, Dragomir (Sánta, 58.). Edző: Andrási Alexandru. Gólszerzők: Răchișan (69.), Dedu (74.). Kiállítva: Gedő (72.).