Megérdemelten győzött a KSE

Megérdemelten győzött a KSE Sport

Maximálisan kihasználta a hazai pálya nyújtotta előnyöket, és magabiztos győzelmet aratott a Kézdivásárhelyi SE labdarúgócsapata, amely az igencsak megszépült Sinkovits Stadionban a korábbi listavezető Szászhermányt fektette két vállra a III. liga 1. csoportjának 7. fordulójában. A kék-fehér mezesek két góllal bizonyultak jobbnak ellenlábasuknál.

A lehető legjobban sikerült a „stadionavató” Kézdivásárhelyen, ahol a helyi önkormányzat az elmúlt napokban lefödette a lelátó egy részét, illetve a klubszíneknek megfelelő kék-fehér székeket is felszereltek, de a hazai és a vendég kispad is új köntösbe öltözött. Ilyen előzmények után, a szakadó eső dacára jól kezdte az összecsapást a KSE, szép összjátékkal több lehetősége volt megszerezni a vezetést. A 21. percben Babei alakított ki nagy helyzetet a tizenhatoson belül, ám ahelyett, hogy a hosszúba gurított volna, önzetlenül Ştefănescu elé passzolt, aki kihagyta az óriási lehetőséget.

Pár perc múlva Gajdó Gothárd ellen szabálytalankodtak a büntetőterületen belül, a tizenegyest a csapat edzőjátékosa, Gazda József higgadtan értékesítette (1-0). A 33. percben Boricean végezhetett el szabadrúgást 16 méterre a kaputól, a 19 éves játékos pedig parádés megoldással kilőtte a jobb felsősarkat, igazi szépségdíjas találatot szerezve (2-0). Az ellenfél szünet előtt az OSK-nál is megfordult Stîngă révén veszélyeztetett, ám Bunduc résen volt. A második játékrészben taktikus játékra rendezkedett be a hazai együttes, ennek megfelelően a vendégek nem tudtak helyzetbe kerülni, így az éretten futballozó KSE megérdemelten gyűjtötte be a három pontot. Szombaton az új éllovas, a Galaci SC Oțelul otthonában játszanak.

Kézdivásárhelyi SE – Szászhermány 2-0 (2-0), gólszerzők: Gazda József (26.), Vlad Boricean (33.).

KSE: Bunduc – Stanciu (Bukur 76.), Tankó, Păun, Gajdó T., Boricean, Ştefănescu (Rancz 81.), Gazda, Gáll (Kurtuly 55.), Gajdó G., Babei (Szabó 69.). Edző: Gazda József. Szászhermány: Potcoavă – David, Forika, Poverlovici, Voicu, Moraru, Fl.Stîngă, Prejmerean (Spătaru 75.), Mitrică, Ungureanu, M. Buga. Edző: Naghi Ioan. Sárgalap: Gáll (29.), Boricean (62.), illetve Mitrica (59.).

– Nagyon örülünk, hogy sikerült megszereznünk második győzelmünket, tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk Szászhermány ellen. Mostanában mind élcsapatokkal kerültünk szembe, emiatt mondtam korábban azt, hogy nem reális a rangsorban elfoglalt pozíciónk, a játékoskeretünk alapján az első hétben a helyünk. Nagy helyzeteket hagytunk ki, az ellenfélnek is volt pár veszélyesebb megmozdulása, de úgy gondolom, megérdemelt győzelmet arattunk. A második félidőben inkább a védekezésre összpontosítottunk, sajnálom, hogy nem volt látványos a játékunk, de az eredményért játszottunk. A szurkolóink, a város és a felújított stadion megérdemelte ezt a sikert, köszönjük mindenkinek a hangos biztatást, reméljük, ezentúl még többen lesznek a lelátón. Tudjuk, ez elsősorban rajtunk áll, mi igyekszünk szép játékkal meghálálni a bizalmat – nyilatkozta meccs után Gazda József edzőjátékos.

A 7. forduló további eredményei: Paşcani – Székelyudvarhely 3-2, Románvásár – Bákó 1-1, Radóc – Metalosport 6-0, Darabani – Foksány 2-4, Valea Mărului – Galaci Oţelul 1-4, Barcarozsnyó – Lieşti 3-2. Az FK Csíkszereda állt.