Már csak a csodában bízhat a Sepsi OSK

Már csak a csodában bízhat a Sepsi OSK Sport

Nem bírta kihasználni a hazai pálya előnyét a Sepsi OSK, amely kétgólos vereséget szenvedett a svéd Djurgardenstől a labdarúgó Konferencia Liga selejtezőjének 3. fordulójának első mérkőzésén, és rendkívül nehéz helyzetbe került a továbbjutást illetően. A piros-fehér mezesek vasárnap 16 órától az Aradi UTA együttesét fogadják a Szuperliga 4. fordulójában.

Meneteljetek a csillagösvényen! – üzenték kedvenceiknek a hazai szurkolók, a piros-fehér mezes labdarúgók pedig igyekeztek is eleget tenni a székely himnuszból vett buzdításnak, azonban kemény ellenállásba ütköztek a pragmatikusan futballozó svédek részéről. Az első helyzet a szentgyörgyiek előtt adódott, Mario Rondón fejesét a vendégkapus Jacob Zetterström bravúrosan hárította. Innentől viszont bekeményítettek a skandinávok, precíz építkezésüknek meg is lett az eredménye. A 23. percben Edvardsen került ziccerbe, ám Niczuly lábbal nagyot védett, pár percre rá viszont a tizenhatoson belül Rondon kezére pattant a játékszer – a befújt büntetőt Edvardsen a jobb kapufa segítségével értékesítette (0–1). Nem sokkal később Joel Asoro fejese is utat talált a hálóba, és 0–2-nél nagyon nehéz helyzetbe került az OSK.

Jóformán el sem kezdődött a második félidő, a svéd bajnokság éllovasa már hárommal vezetett, Asoro lőtt laposan a jobb alsó sarokba (0–3). Ennek ellenére nem adta fel a háromszéki együttes, azonban a befejezéseknél nem volt szerencséje. Adnan Aganovic szabadrúgását az ellenfél hálóőre kikotorta a léc alól, Matei lövése a kapufáról pattant vissza, majd Cătălin Golofca rövid sarokra tartó labdáját is hárította Zetterström. A szépítés végül a 79. percben jött össze, ekkor a csereként beállt Marcus Danielson szabálytalankodott a szintén cserejátékos Tudorie ellen, a tizenegyest maga a sértett váltotta gólra (1–3). Ez maradt a végeredmény, visszavágó jövő csütörtökön Svédországban.

„A meccs a 26. percig tartott, addig, amíg büntetőt fújtak ellenünk. Előtte le kellett volna állítani a játékot, mivel Bogdan Mitrea ellen szabálytalankodtak, aki a földön feküdt. 6-7 perc múlva újabb gólt kaptunk. Próbáltunk visszajönni a meccsbe, sikerült szépítenünk, véleményem szerint nem volt akkora a különbség közöttünk, mint amekkorát az eredmény mutat. A visszavágóra úgy utazunk, hogy megpróbálunk nyerni, nincs semmi veszítenivalónk. Nincs, amit felrójak a fiúknak, egy nagyon jó csapat ellen játszottunk. Úgy megyünk oda, hogy bízunk a csodában, ne feledjük, a futballban bármi megtörténhet” – nyilatkozta a mérkőzés után Cristiano Bergodi, a Sepsi OSK vezetőedzője.

Konferencia Liga-selejtező, 3. forduló, első mérkőzés: Sepsi OSK–Djurgardens IF 1–3 (0–2).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, mintegy 8000 néző. Vezette: Paweł Raczkowski (Lengyelország). Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Bălașa, Mitrea, Ispas (Dumitrescu, 71.) – Bărbuț (Gheorghe, 60.), Păun, Matei (Rodríguez, 60.) – Golofca, Rondón (Tudorie, 71.), Aganovic (Damașcan, 60.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Djurgarden: Zetterström – Bengtsson (Danielson, 73.), Ekdal, Hien, Johansson – Eriksson, Schüller (Banda, 81.), Finndell – Radetinac (Andersson, 73.), Edvardsen (Wikheim, 59.), Asoro. Vezetőedző: Kim Bergstrand. Gólszerzők: Edvardsen (26. – tizenegyesből), Asoro (31., 54.), illetve Tudorie (79. – tizenegyesből). Sárga lap: Aganovic (25.), Mitrea (31.), Rodríguez (63.), Damașcan (80.), illetve Finndell (37.), Zetterström (90+4.).

További eredmények: Dunaszerdahelyi DAC (Szlovákia)–FCSB 0–1, Sahtior Szoligorszk (fehérorosz)–Kolozsvári CFR 0–0, FK Zorja Luhanszk (ukrán)–Universitatea Craiova 1–0, Molde (norvég)–Kisvárda Master Good 3–0, Mol Fehérvár–FC Petrocub Hîncești (moldovai) 5–0.