Már csak a CFR hibátlan

Már csak a CFR hibátlan Sport

A nemzetközi szünet előtti utolsó találkozón az Aradi UTA folytatta jó sorozatát a gyengélkedő Medgyesi Gázmetán ellen, Bálint László legénysége a hajrában szerzett góllal győzedelmeskedett, ezzel pedig megelőzte a Sepsiszentgyörgyön ikszelő FC Botoșani-t. Az UTA a listavezető Kolozsvári CFR és a Rapid mögött harmadik a tabellán, míg a Medgyes maradt az utolsó előtti, azaz a 15. helyen.

A listavezető Kolozsvári CFR magabiztosan nyerte az FCSB elleni csúcsrangadót, a címvédő a vártnál simábban, 4–1 arányban átgázolt a fővárosiakon, ráadásul edző nélkül. Tudniillik a vasutasok vezetősége meglehetősen botrányos körülmények között rúgta ki Marius Șumudicăt, a klub oldalán megjelent szűkszavú közleményében az elégtelen kupaselejtezős menetelésre hivatkoztak. Mint ismeretes, a CFR két egyértelmű vereséget szenvedett idegenben az európai kupasorozatok selejtezőjében: a Bajnokok Ligájában a hazai 1–1-es döntetlen után 3–1-re kapott ki a Young Boys otthonában, míg az Európa Ligában 4–0-ra maradt alul Belgrádban a Crvena Zvezda ellen, majd a hazai visszavágót is 2–1-re elveszítette, így „csak” a Konferencia Liga főtábláján folytatja. A fellegváriaknak jobban megy a bajnokságban, öt ponttal előzik meg a második helyezett Rapidot, míg a hetedik FCSB hátránya már 12 egység a listavezető mögött. Tegnap hivatalossá vált, hogy Dan Petrescu visszatér a kolozsvári klubhoz, amellyel 2017 és 2020 között három román bajnoki címet nyert.

Oda lett a Rapid veretlensége, ehhez azonban nagyban közrejátszott az, hogy több mint egy félidőt emberhátrányban futballozott az Universitatea Craiova ellen. A fantasztikus szezonrajtot produkáló fővárosi együttes hat hibátlan mérkőzés után kasszírozta első góljait az idényben.

A Sepsi OSK harmadik hazai mérkőzését sem tudta megnyerni, azonban, ha az előző két meccsen elszenvedett vereségek vérszegény teljesítmények következményei voltak, ezúttal kimaradt lehetőségek egész sora vezette fel a döntetlent. Hét forduló után mindössze hat pont áll a háromszékiek neve mellett, ami mélyen a várakozások alatti idénykezdetnek számít.

Az élvonalban szűk kéthetes szünet következik, a nyolcadik fordulót a szeptember 11-i hétvégén rendezik. A Sepsi OSK szeptember 13-án, hétfőn 21 órától a CSU Craiova otthonában lép pályára.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, a 7. forduló összes eredménye: FC Voluntari–Chindia Târgoviște 2–1, U Craiova–FC Farul 1–1, FC Dinamo–FC Argeș 0–2, FC Rapid–Universitatea Craiova 1–2, Sepsi OSK–FC Botoșani 1–1, Kolozsvári CFR–FCSB 4–1, Academica Clinceni–CS Mioveni 1–1, Medgyesi Gázmetán–Aradi UTA 0–1.

A 7. forduló csapata a Hivatásos Labdarúgó-liga (LPF) szerint: Eduard Pap (FC Botoşani) – Costinel Tofan (FC Argeş), Andrei Chindriş (FC Botoşani), Igor Armaş (FC Voluntari), Mario Camora (CFR) – Ciprian Deac (CFR), Runar Sigurjonsson (CFR), Cristi Tănase (FC Argeş) – David Miculescu (UTA), Elvir Koljic (Universitatea Craiova), Denis Alibec (CFR). Edző: Laurenţiu Reghecampf (Universitatea Craiova).