Labdarúgóink kihozták a maximumot a hétvégéből

Labdarúgóink kihozták a maximumot a hétvégéből Sport

Jó napot fogtak ki szombaton a háromszéki labdarúgócsapatok, mindkét harmadosztályos együttesünk hozta a kötelezőt. A második helyen álló Sepsi OSK II. Plopeni vendégeként aratta sorozatban ötödik győzelmét, míg a negyedik helyre felkapaszkodó KSE Brassóban diadalmaskodott.

Prahova megyében folytatta kiváló sorozatát a Sepsi OSK II. Andrási Alexandru csapata határozottan futballozott, az első félidőben többet birtokolta a labdát, mezőnyfölénye pedig a 33. percben érett góllá, amikor Berde István passza után Vlad Mitrea három védőt kicselezve, 16 méterről a jobb alsóba lőtt (0–1). Szünet után a házigazdák büntetőből egyenlítettek, egy szabálytalanságot követően a 65. percben Cătălin Vlad értékesítette a megítélt tizenegyest (1–1), de örömük nem tartott sokáig, ugyanis a 70. percben Nistor Ákos beadását Becze Tamás a védők szorításában a hálóba továbbította (1–2). A 87. percben ismét büntetőt váltott gólra a Plopeni, a hosszabbítás első percében pedig Csiszer Balázs szöglete után Becze Tamás senkitől sem zavartatva fejelt a kapuba, megszerezve ezáltal a győzelmet csapatának (2–3). Jövő szombaton kezdődik a visszavágó-sorozat, az OSK fiókcsapata a Brassói SR vendégeként lép pályára.

A szintén szombaton játszó Kézdivásárhelyi SE fordulatos mérkőzésen diadalmaskodott a Brassói SR vendégeként. A Gazda József irányította felsőháromszéki együttes az első félidő hajrájában jutott vezetéshez, a 44. percben Antal Barna beadása után Sebastian Iordache menteni próbált, helyette öngólt vétett (0–1). Az 55. percben egyenlített a sárga-fekete mezes együttes, azonban a kézdivásárhelyi labdarúgók nem adták fel, kitartóan rohamozták az ellenfél kapuját. A 75. percben a labda Antal Barna elé pattant, aki Bogdan Căucă mellett higgadtan a bal alsóba gurított (1–2), így a KSE három ponttal távozott Brassóból, idénybeli negyedik győzelmének köszönhetően pedig a rangsor negyedik helyére lépett elő. Legközelebb a sereghajtó Brassói Kids Tâmpa otthonába látogatnak a kék-fehér mezesek.

Labdarúgó 3. Liga, 5-ös csoport, a 9. forduló összes eredménye: Hermannstadt 2 – CS Blejoi 3–1, Brassói SR Municipal – Kézdivásárhelyi SE 1–2, CSO Plopeni – Sepsi OSK II. 2–3, Brassói Kids Tâmpa – FC Pucioasa 1–2, Barcarozsnyói Olimpic – Székelyudvarhelyi FC 0–1.