Korai gól aranyat ér!

Korai gól aranyat ér! Sport

Az idény leggyorsabb találatával biztosította be harmadik hazai győzelmét a Sepsi OSK labdarúgócsapata, így a piros-fehér mezesek továbbra is hibátlanok hazai környezetben. Marco Simonovski már a 2. percben eldöntötte a győztes kilétét a 7. forduló nyitómeccsén, a Dunărea Călăraşi ellenében. Folytatás két hét múlva a Concordia otthonában.

Nem teketóriázott túl sokat a Sepsi OSK macedón csatára, hanem egy-kettőre vezetést szerzett csapatának. Simonovski a találkozó 2. percében esélyt sem adott a vendégek kapusának, és talpra ugrasztotta a népes hazai közönséget. A folytatásban is Simonovski jelentette a legnagyobb veszélyt a vendégcsapatra nézve, alig egy perc leforgása alatt kétszer is betalálhatott volna. Dan Alexa legénységének legnagyobb helyzete a végjátékban maradt ki, amikor Pană beadására rosszul lépett ki Niczuly, Puşcaş fejelhetett kapura, azonban a jól helyezkedő Drăghici helyrehozta a kézdivásárhelyi hálóőr hibáját, és megmentette csapatát a döntetlentől. A vége egy kimaradt Hadnagy próbálkozást tartogatott, aki Fülöp precíz beadását a jobb alsóba küldte, de Straton útját állta a labdának. Maradt az 1–0, az OSK harmadik hazai meccsét is megnyerte, ráadásul úgy, hogy egyiken sem kapott gólt!
„Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés előtt állunk, mert a Călărași szervezetten védekezik, és eddig nem is veszítettek idegenben. Nagyon jól kezdtünk, megpróbáltuk egész pályás letámadással zavarba hozni az ellenfelünket, ami többször sikerült. A gól után voltak még veszélyes lövéseink, Simonovski fejese a kapufáról pattant vissza, akár kétgólos előnnyel vonulhattunk volna szünetre. A második félidőben Hadnagy Attila helyzetéig nem alakítottunk ki újabb lehetőséget, kicsit visszahúzódtunk. Az a lényeg, hogy nyertünk, és nem kaptunk gólt, ennek külön örülök. Kis csapat vagyunk ugyan, de nagyon nehéz minket legyőzni, és ezt az elmúlt hét fordulóban be is bizonyítottuk” – nyilatkozta Eugen Neagoe, a Sepsi OSK vezetőedzője.
A 7. forduló eredményei: Sepsi OSK – Dunărea Călăraşi 1–0, Hermannstadt – Medgyes 0–1, Astra – Voluntari 0–0, Krajova – Dinamo 3–0, Kolozsvári CFR – Viitorul 1–2. A FCSB – Botoşani találkozó tegnapi lapzártánk után kezdődött. Ma 21 órától rendezik: Jászvásári Poli – Chiajna.