Kolozsváron kapitulált a Sepsi OSK

Kolozsváron kapitulált a Sepsi OSK Sport

86. percig tartotta magát a bajnoki címtartó Kolozsvári CFR otthonában a Sepsi OSK tegnap este, az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hétközi, 19. fordulójában. A hajrában érkezett Vinicius három pontot érő fejesgólja, amely megpecsételte az addig szervezetten védekező sepsiszentgyörgyiek sorsát. A piros-fehérek jövő hétfőn a Clinceni ellen szépíthetnek idehaza.

Az Európa Ligában is érdekelt kolozsváriak már lélekben a mindent eldöntő, Celtic elleni mai mérkőzésre hangoltak, ennek megfelelően több kulcsjátékos hiányzott a kezdőből tegnap este, így Cestor, Djokovic, Bordeianu és Peteleu is a kispadon foglalt helyet, továbbá a Hermannstadt ellen megsérült Boli is kihagyta a találkozót.

A CFR esélyeshez méltón uralta a mérkőzést, és már a 6. percben előnyhöz jutott, Billel Omrani gólját viszont les miatt érvénytelenítették. Ezt követően sem hagyott alább a kolozsváriak harci kedve, ám támadásaiból hiányzott az átütő erő, míg a szentgyörgyiek Carnat és Velev révén távoli lövésekkel próbálkoztak. A legnagyobb helyzetüket a 26. percben hagyták ki, amikor Ştefănescu beadását Safranko fejelte fölé.

A második félidő jórészt Rondon kihagyott lehetőségeiről szólt, Niczuly Roland tette a dolgát a szentgyörgyi kapuban, és sokáig úgy tűnt, az odavágóbeli döntetlen után újra ikszelhet az OSK a bajnokcsapat ellen. Vinicius azonban másként gondolta, a 86. percben lesgyanús helyzetből, mintegy 8 méterről fejjel mattolta Niczulyt (1–0).

A kincses városbeliek otthona továbbra is bevehetetlennek bizonyul a vendégcsapatok számára, eddigi tíz hazai meccsük közül a kilencediket nyerték meg ebben a szezonban, a vasutasok csupán egyszer hullattak pontokat, a nyitófordulóban, Jászvásár ellen. Legutóbb tavaly szeptemberben távozott három ponttal csapat a Fellegvárról, mégpedig a Viitorul. A 38 pontos Kolozsvár magabiztosan vezeti a bajnoki tabellát, míg a 19 pontos OSK a 10.

Labdarúgó I. liga, alapszakasz, 19. forduló: Kolozsvári CFR – Sepsi OSK 1–0 (0–0). Kolozsvár, Dr. Constantin Rădulescu Stadion. Vezette: Andrei Chivulete.

Kolozsvári CFR: Arlauskis – Susic, Burcă, Vinicius, Camora – Itu (Bordeianu, 46.) Culio, Păun (Traore, 46.) – Omrani, Rondon, Costache (Petrilă, 84.). Edző: Dan Petrescu.

Sepsi OSK: Niczuly – Barisic, Bouhenna, Tincu – Dimitrov (Csiszér, 87.), Vaşvari, Velev, Ştefan – Carnat (Fülöp, 46.), Safranko, Ştefănescu (Salli, 90+2.). Edző: Leo Grozavu.

Gólszerző: Vinicius (86.).

Sárgalap: Bordeianu (90+2.), illetve Dimitrov (28.), Bouhenna (60.).

A forduló eddigi eredményei: Medgyesi Gázmetán – FC Voluntari 1–0, Jászvásár – FCSB 1–2, Academica Clinceni – Hermannstadt 1–1. A Dinamo – Chindia összecsapás tegnapi lapzártánk után zárult. Ma 18 órától rendezik a Krajova – Botoșani párbajt, majd 20.30-tól a Viitorul – Astra Giurgiu találkozót.