Kiütéses győzelem az OSK-nak

Kiütéses győzelem az OSK-nak Sport

Onnan folytatódott, ahol előző este a sűrű köd miatt abbamaradt, azaz a 16. perctől a Sepsi OSK – Academica Clinceni összecsapás, az I. liga 20. fordulójában. A viszonylag eseménytelen első félidőt követően, a második játékrészben lesöpörte ellenfelét a pályáról az OSK, Ştefănescu duplájával, valamint Fülöp és Vaşvari góljaival az idény legnagyobb arányú győzelmét aratva.

A Sepsi OSK házigazdához méltón uralta a mérkőzést, ám annak első felében hiába szögezte ellenfelét annak kapuja elé, nem tudott gólt szerezni, mivel Fülöp, Ştefănescu és Safranko is hibázott a befejezésnél. Nem így a második félidőben, amelynek elején Matei büntetőterületen belüli kezezéséért hiába reklamáltak tizenegyest a szentgyörgyiek. Sebaj, mivel pár másodperccel később Marius Ştefănescu megnyitotta a gólcsapot, első találatát szerezve piros-fehér színekben, a fiatal játékos Safranko passzát értékesítette éles szögből. Ezt követően felgyorsultak az események, Fülöp István szabadrúgása Buziuc segítségével kötött ki a hálóban, majd Ştefănescu lőtte ki gyönyörű mozdulattal a hosszú sarkat. A kegyelemdöfést Vaşvari adta meg, beállítva a 4–0-s végeredményt. A véghajrát egyedül az ismét alászálló sűrű köd tette izgalmassá, de ezúttal, nem kellett lefújni a találkozót. A Sepsi OSK zsinórban második hazai mérkőzését nyerte meg, ezzel feljött a ranglista kilencedik helyére. Sok idő nem jut pihenésre, ugyanis legközelebb pénteken 20.30-tól lépnek pályára a Bukaresti Dinamo otthonában.

Labdarúgó I. liga, alapszakasz, 20. forduló: Sepsi OSK – Academica Clinceni 4–0 (0–0). Sepsiszentgyörgy, MSK Stadion, mintegy 1500 néző. Vezette: George Găman (Krajova).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Fl. Ştefan –Fülöp, Vaşvari (Velev, 85.), R. Deaconu – Carnat (Gál Andrezly, 67.), Safranko (Karanovic, 78.), Ştefănescu. Edző: Leo Grozavu. Academica Clinceni: Vâlceanu – G. Matei, Chatziterzoglou (Deretti, 72.), A. Răuţă, P. Pîrvulescu – Şut, E. Cebotaru, Robert Ion (Dumitru, 73.) – Merloi (Achim, 62.), Vojtus, Buziuc. Edző: Ilie Poenaru.

Gólszerzők: Ştefănescu (56., 74.), Fülöp (66.), Vaşvari (77.). Sárgalap: Vaşvari (49.), illetve Chatziterzoglou (36.), Răuţă (59.).

A 20. forduló többi eredménye: FCSB – Medgyesi Gázmetán 2–0, Chindia Târgoviște – Jászvásári Poli 2–1, Hermannstadt – Bukaresti Dinamo 4–2, FC Botoșani – Kolozsvári CFR 2–1, Astra Giurgiu – Krajovai U 1–0, FC Voluntari – FC Viitorul 1–2.