Kettős vereség a hétvégén

Kettős vereség a hétvégén Sport

Az előző hétvégén aratott dupla győzelmet követően mindkét háromszéki együttes kapitulált a harmadosztályos labdarúgó-bajnokság 4. fordulójában. A Sepsi OSK másodcsapata Székelyudvarhelyen, míg a Kézdivásárhelyi SE Pucioasán szenvedett vereséget először az idényben.

Pénteken Székelyudvarhelyen mérte össze erejét a helyi FC és a Sepsi OSK II. A mérkőzés eleje kiegyensúlyozott párbajt hozott, előbb Dragomir veszélyeztetett, majd Simó lőtte ki az oldalhálót. Az SZFC a 20. percben előnyhöz jutott, miután Szántó Albert kapus szerencsétlenül nyúlt bele egy beadásba (1–0). Az egygólos előny tudatában bátrabban futballozó házigazdák a második félidő elején megduplázták találataik számát, Mateiciuc bólintott hálóba (2–0). Az OSK II. minden igyekezete ellenére nem bírt szépíteni, így a szezon első vereségét szenvedte el.

Labdarúgó 3. Liga, 5-ös csoport, 4. forduló: Székelyudvarhelyi FC–Sepsi OSK II. 2–0 (1–0). SZFC: Bodea – Baga, Merdariu (Marucza, 40.), Mitra, Barta – Savin, Vasile (Bálint, 65.), Simó (Botorok, 88.), Petra (Tankó, 88.), – Covaciu, Mateiciuc (Pop, 65.). Edző: Mihai Ianc. Sepsi OSK II.: Szántó (Gedő, 46.) – Csiszér, Păun, David, Dumitrescu – Dragomir (Berde 76.), Mitrea, Achahbar (Nistor, 76.), Sánta (Incze, 76.) – Mathis, Kocsis (Uja, 80.). Edző: Andrási Alexandru. Gólszerzők: Szántó Albert (20. – öngól), Andrei Mateiciuc (56.).

A Niczuly – Telcean, Tankó, Lakatos, Dobozi (Mojzi, 62., Barbócz, 87.) – Gazda, Pakucs (Szőcs, 46.), Albu (Bandi, 62.) – Antal, Gajdó, Gáll (Sánta, 87.) felállításban játszó KSE remekül kezdett szombaton az FC Pucioasa otthonában, mezőnyfölényük már a 14. percben góllá érett, amikor egy szögletet követően Tankó Zsolt fejelt védhetetlenül a hálóba (0–1). Szünetig a KSE irányította a játékot, újabb gólt azonban nem tudott szerezni, ellenben besárgultak a kék-fehér mezes védők, ami kihatott a további fejleményekre. A második játékrészben fordult a kocka, feléledt a hazai csapat, folyamatos nyomás alá helyezte a kézdi kaput, és az 50. percben szépített is egy ellentámadást követően (1–1). A céhes városiak derekasan küzdöttek, azonban nem tudtak betalálni. A csereként beállt Bandi Álmossal szemben nagyot védett a hazai kapus, illetve Gazda József 20 méterről ráküldött lövése is célt tévesztett. A véghajrában könnyű büntetőhöz jutottak a házigazdák, amellyel átvették a vezetést (2–1). Telcean Marius begyűjtötte második sárgalapját, így az emberhátrányba került KSE hiába rohamozott az egyenlítésért, 2–1 arányban elveszítette a találkozót és ezzel együtt a listavezető pozíciót is.

További eredmények: CS Blejoi – Brassói SR 1–2, Brassói Kids Tâmpa – CSO Plopeni 0–0, Barcarozsnyói Olimpic – FC Hermannstadt 2 1–0.