Kétgólos vereség

A Kézdivásárhelyi SE teremlabdarúgó-csapata 7-5 arányú vereséget szenvedett a Bodzavásári Fortius vendégeként vasárnap, a másodosztályos pontvadászat 17. játéknapján. A rövid cserepaddal bíró kézdiek az első félidőben még 6-0-s hátrányban voltak, majd feljavuló játékkal szépítettek ugyan az eredményen, de kiegyenlíteni már nem tudtak.

A KSE a Farkas – Gazda, Gáll, Gajdó, Albu (cserék: Păun, Vlădulescu, Boricean) felállásban utazott a jó formában levő Fortius otthonába, ahol az első játékrészben nem találta az ellenszert a hazaiak letámadásaira, és mivel a kapusteljesítmény is elmaradt az elvárttól, az első 20 perc végére hatgólos hátrányba került.

Szünet után vészkapusos játékra váltottak a kék-fehér mezesek, ami meghozta a várt eredményt, lendületes támadójátékkal feljöttek 6-4-re, azonban itt megtorpantak, míg a házigazdák újból betaláltak az üres kapuba (7-4). A KSE erejéből futotta még egy gólra (7-5), azonban a véghajrában már nem tudták értékesíteni helyzeteiket, így zsinórbeli második vereségüket szenvedték el. A kézdi gólszerzők: Gáll 2, Albu, Gajdó, Păun. Vasárnap a kézdivásárhelyiek az éllovas Kolozsvári Clujanát fogadják 18.30-tól a céhes városi sportcsarnokban.

A 17. forduló további eredményei: Segesvári Pro-Tineret – Bodzavásári Luceafărul 3-9, Vicovi Bukovina – Gyergyóremetei Kereszthegy 10-8, Kolozsvári Clujana – Gyergyószentmiklósi Inter 10-2, Brassói Colţea – Nagyváradi Dinamo Leonardo 12-4.