Kétgólos vereség

Kétgólos vereség Sport

Idénybeli harmadik vereségét szenvedte el a KSE labdarúgócsapata, amely pénteken Râmnicu Săraton 2–0 arányban kapitulált a durvaságoktól sem mentes mérkőzésen. Vereségükkel a kék-fehérek lecsúsztak a rangsor ötödik helyére, legközelebb szombaton a Metalul ellen javíthatnak.

A helyzetkihasználással ismét gondjai adódtak a kézdivásárhelyi gárdának, amely a Bunduc – Bukur, Stanciu, Kurtuly (Vlădulescu, 80.), Tompa, Gazda, Păun, Ştefănescu, Gál (Kanyó, 60.), Dushkaj (Bagoly, 65.), Veress (Ghinea, 50.) felállásban kezdte a moldvai kiszállást. A céhes városbeliek több gólszerzési lehetőséget is elszalasztottak a mérkőzés első felében, Nicolae Păun két alkalommal is szembe találta magát az ellenfél kapusával, azonban nem tudott túljárni az eszén: egyik próbálkozása a kapufán csattant, a másik pedig elkerülte azt. Ha ez nem lett volna elég, a 23. percben egy jogosan megítélt büntetőt sem tudtak értékesíteni a kék-fehérek, így rövidesen a 0–3 helyett 1–0 állt az eredményjelzőn. A 33. percben, hatalmas védelmi hibát követően – az egyik védő az ellenfél csatárának adta a labdát – vezetést szereztek a hazaiak.

A második félidőre eldurvult a játék, a házigazdák a sportszerűség határain túlmenően védték egygólos előnyüket, több sárgalap, illetve egy kiállítás is árulkodik erről a tényről. A szabálytalankodásokkal és időhúzásokkal tarkított második játékrészben kevés veszélyes helyzetet dolgozott ki a KSE, Kurtuly fejese viszont kevéssel tévesztett célt. A végjátékban egy újabb tévedés megpecsételte a három pont sorsát. Végeredmény: CSM Râmnicu Sărat – KSE 2–0 (Bogdan Bălan 33., Iulian Burghelea 89.).

– Felesleges durvaságokkal teletűzdelt, sportszerűtlen mérkőzés volt. Csalódott vagyok az eredmény miatt, főleg azért, mert mi adtunk esélyt az ellenfélnek. Nem jobbak, mint mi, viszont ők értékesítették a helyzeteket, míg mi nem tudtunk élni velük – értékelt Gazda József edző.

A forduló további eredményei: CSM Paşcani – FC Botoşani2 0–3, Metalul Buzău – Románvásár 1–0, Sporting Lieşti – Foresta Suceava 0–0, Ştiinţa Miroslava – Şomuz Fălticeni2–2, Sănătatea Darabani – Bucovina Rădăuţi 0–1, Ceahlăul Piatra Neamţ – Gloria Buzău 0–1, Galaci Oţelul – CSM Foksány 2–1.