Két vereség az edzőmeccsen

Két vereség az edzőmeccsen Sport

Mindkét felkészülési mérkőzésén alulmaradt Magyarországgal szemben a Cătălin Tănase irányította román női kosárlabda Universiade-válogatott. Lénárt Pauláék hétfőn 67–45, kedden 69–57 arányban hajtottak fejet Târgoviştén.

Hétfőn a magyar Universiade-válogatott első félidei remek játékával gyakorlatilag 20 perc alatt eldöntötte a meccset, így magabiztos győzelmet aratott: Románia – Magyarország 45–67 (8–16, 11–22, 13–13, 13–16). A találkozó legeredményesebb magyar játékosa Szűcs Réka volt 15 ponttal. A román válogatott legjobbja a 16 pontot jegyző Ferariu volt, Lénárt Paula 7, Kelemen Kincső 2 pontot dobott.

A keddi összecsapás is hasonlóképpen alakult, az anyaországbeliek az első három negyedben kézben tartva a találkozót, másodszor is biztosan nyertek. Románia – Magyarország 57–69 (9–15, 13–17, 14–20, 21–17). A győztes csapat legjobbja a 18 pontos Bach Boglárka volt, a másik oldalon a 12 pontig jutó Alina Podar jeleskedett. Kelemen Kincső 6, Lénárt Paula pedig 4 pontot (4 lepattanót és 3 asszisztot) szerzett.

A romániai Universiade-válogatott július 1-jén utazik Nápolyba, ahol július 3–14. között zajlik a 30. Nyári Universiade. Románia 26 év után szerepel ismét a játékokon, a B-csoportban Oroszország, Portugália és Argentína lesz az ellenfelük.