Jól tartja magát a Sepsi OSK

Jól tartja magát a Sepsi OSK Sport

A győzelemről ugyan lecsúszott, de értékes ponttal gazdagodott a Sepsi OSK Jászvásáron, az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 17. körében. A sepsiszentgyörgyiek remek idegenbeli mutatóval rendelkeznek, legutóbbi hat kiszállásukon nem kaptak ki, ráadásul két győzelmet is bezsebeltek. Következhet a szerdai, FCSB elleni itthoni mérkőzés.

A mínusz tíz fokos hőmérséklet és a fagyos, leginkább korcsolyapályára emlékeztető gyep alaposan megnehezítette a felek dolgát a péntek kora esti összecsapáson, a lényegi kérdések viszont már az első 21 percben eldőltek.

A Sepsi OSK már a 8. percben előnyhöz jutott, amikor Tandia senkitől sem zavartatva passzolt a középen érkező Vașvarinak, aki köszönte szépen és tíz méterről kilőtte a jobb alsót (0–1). A kapott gól nem szegte kedvét a házigazdáknak, akik kihasználták a piros-fehér mezes védők tétovázását és a 21. percben kiegyenlítettek. Platini tálalt Floresnek, akinek fejese Fejér kapujában landolt (1–1). A folytatásban az OSK hatalmas lehetőséget hagyott ki, Simonovski közelről baltázott el egy ziccert.

Szünet után mindkét oldalon kimaradt egy-egy óriási lehetőség, a házigazdáknál Flores ideális helyzetből nem bírt betalálni, de Vașvari is közel állt a duplázáshoz, azonban 18 méterről ráküldött bombáját Târnovanu kotorta ki a léc alól. Maradt az 1–1, a Sepsi OSK pedig továbbra is őrzi a rájátszást érő hatodik helyét a tabellán.

„Mindig nagy öröm, ha visszatérhetek Jászvásárra, hiszen szép pillanatokat éltem meg ennél a csapatnál, a kapcsolatunk jó volt. Örülök, hogy a körülmények dacára senkinek nem lett komolyabb baja, Gabriel De Moura kivételével, akinek sérülésében a pálya állapota is közrejátszott. Mindkét csapat vigyázott a másikra, ezért is sikerült épp bőrrel megúszniuk, továbbá a bírók is figyeltek arra, hogy ne durvuljon el a játék. Azt gondolom, hogy az eredmény jól tükrözi mindazt, ami a pályán történt, még akkor is, ha nagy reményeket fűztünk a három pont megszerzéséhez. Jól kezdtük a mérkőzést, sikerült vezetést szereznünk, majd egy rögzített helyzet után hibát vétettünk, nem voltunk elég figyelmesek, így az ellenfél kiegyenlített. A győzelem nem jött össze, de végül is örülök annak, hogy veretlenül távozunk innen, mert meglátásom szerint a Polinak nem a sereghajtók között van a helye” – nyilatkozta Eugen Neagoe vezetőedző.

Labdarúgó I. liga, alapszakasz, 17. forduló: Jászvásári Poli–Sepsi OSK 1–1 (1–1). Jászvásár, Emil Alexandrescu Stadion. Vezette: Alexandru Tudor (Bukarest). Jászvásár: Târnovanu – Gallego, Mihalache, Frăsinescu, Sin – Cioinac, Qaka – Platini, Flores (Petre, 71.), Sanoh (Zaharia, 59.) – A. Cristea (Bekui, 78.). Vezetőedző: Flavius Stoican. Sepsi OSK: Fejér – De Moura, Viera, Rus, Ștefan (Hadnagy, 75.) – Velev, Karnyicki – Nouvier (Mensah, 84.), Vașvari, Tandia – Simonovski (Sato, 67.). Vezetőedző: Eugen Neagoe. Gólszerzők: Flores (21.), illetve Vașvari (8.). Sárga lap: Karnyicki (74.).

A 17. forduló többi eredménye: Kolozsvári CFR–Voluntari 5–0, Hermannstadt–Chiajna 2–1, Viitorul–Dinamo 4–1, Krajova–Călăraşi 1–0. A FCSB–Medgyes találkozó tegnapi lapzártánk után végződött, ma 20 órától rendezik az Astra–Botoşani mérkőzést.