Jászvásár nem volt ellenfél

Jászvásár nem volt ellenfél Sport

A Sepsi OSK gyakorlatilag már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát, 3–0-s vezetést követően végül 4–1-es győzelmet aratott a sérülések és fertőzések miatt megtizedelt Jászvásári Poli otthonában. A sepsiszentgyörgyi együttes zsinórbeli harmadik győzelmének köszönhetően felzárkózott az élmezőnyhöz a rangsorban.

Összeszedett, jó játékkal rukkolt elő a Sepsi OSK moldvai kiszállásán, a labdarúgó élvonal 7. fordulójában. Az első gólra 25 percet kellett várni, ettől fogva viszont bekeményített a szentgyörgyi gárda, és röpke 14 perc alatt lerendezte a mérkőzést. Előbb Dimitrov beadását Fülöp Loránd lőtte a kapusba, a kipattanót pedig az első alkalommal kezdőként lehetőséget kapó Admir Bajrovic a hálóba továbbította. Ezt követően a tizenhatoson belül elgáncsolták Ștefănescut, a megítélt büntetőt Vașvari értékesítette magabiztosan. Alig öt perccel később Achahbar szöglete után Bouhenna fejelt kapuba (0–3).

A második félidő elején hamar szépített a Poli, Popadiuc laposan gurított Niczuly kapujába (1–3). A Sepsi OSK Golofca és Achahbar révén tovább növelhette volna előnyét, ami a hosszabbítás elején össze is jött, Purece beadását De Iriondo a saját kapujába lőtte, beállítva ezzel az 1–4-es végeredményt. A Sepsi OSK sorozatban harmadik mérkőzését nyerte meg a bajnokságban, és előlépett a ranglista negyedik helyére. Leo Grozavu együttese október 24-én, szombaton 21.45-től a fővárosi Dinamót látja vendégül.

Labdarúgó I. liga, alapszakasz, 7. forduló: Jászvásári Poli – Sepsi OSK 1–4 (0–3). Vezette: Ionuț Coza (Cernica, Ilfov).

Poli: Brânză – Onea (Stan, 89.), De Iriondo, Baxevanos, Bușu – F. Cristea (Chacana, 46.), Atska (Cabral, 46.), Passaglia – Popadiuc (Gai Assulin, 82.), Platini, A. Cristea. Edző: Daniel Pancu. Sepsi: Niczuly – Dimitrov (Deliggianidisz, 59.), Bouhenna, B. Mitrea, Ștefănescu – Fülöp I. (Fofana, 81.), Vașvari, Aganovic (Purece, 81.) – Dragomir (Achahbar, 14.), Fülöp L., Bajrovic (Golofca, 59.). Edző: Leo Grozavu. Gólszerzők: Popadiuc (54.), illetve Bajrovic (25.), Vașvari (34., büntetőből), Bouhenna (39.), De Iriondo (90+1., öngól).

További eredmények: FC Argeș – Astra Giurgiu 1–0, Chindia Târgoviște – Medgyesi Gázmetán 1–0, Kolozsvári CFR – FC Botoșani 2–1. A Hermannstadt – Aradi UTA és Dinamo – U Craiova párharcok tegnapi lapzártánk után végződtek. A mai műsor: 18 órától FC Voluntari – Viitorul, 21 órától Academica Clinceni – FCSB.