Hozta a papírformát a KSE

Hozta a papírformát a KSE Sport

A Kézdivásárhelyi SE labdarúgócsapata 2-1-es győzelmet ért el idegenben, a III. liga szombati, 14. fordulójában. A Gazda József által irányított kék-fehérek egy félidőt emberhátrányban futballoztak, Babei Alin két fejese hozta meg a sikert számukra. Még egy játéknap van hátra idén, szombaton a sereghajtó Galaci Metalosport ellen parádézhat a KSE a Sinkovits Stadionban.

Lendületesen kezdett idegenben a KSE, az első percektől fogva irányította a mérkőzést, több helyzetet dolgozva ki, ám Szabó és Babei sem volt kellően precíz a befejezéshez. Próbálkozásaik a 17. percben értek góllá, amikor Gajdó Tamás beadását Babei fejelte hálóba. A gól feltüzelte a kézdieket, Gajdó T., Kurtuly és Ştefănescu révén össztűz alá vették a hazai kaput, ám eredménytelenül, Ştefănescu 18 méterről a jobb kapufát találta el. A 44. percben Stanciu begyűjtötte második sárgalapját, így a KSE emberhátrányban volt kénytelen folytatni a találkozót.

A második játékrész a házigazdák első veszélyesebb megmozdulásával indult, azonban Farkas kapus jól mozdult ki és az ellenfél elrontotta a lövést. Az 56. percben megismétlődött az első gól, ezúttal is Gajdó Tamás tört be balszélen, beívelését pedig Babei hálóba bólintotta. Alig két perc múlva Kurtuly kapussal szemben hagyott ki óriási ziccert, majd Ştefănescu próbálkozása pattant ki a jobbkapufáról. A végjátékban fokozódott a hazai nyomás, a játékvezetők büntetőt ítéltek a házigazdáknak, akik ezzel beállították az 1–2-es végeredményt, ugyanis a hátralevő időben már nem történt említésre méltó esemény a pályán, a KSE rutinosan őrölte fel az Avântul szórványos támadásait a véghajrában.

– A vártnál nehezebb dolgunk volt az Avântul ellen, keményen megdolgoztunk a három pontért, de annál édesebb a siker. Le a kalappal a fiúk előtt, nagy odaadással játszottak, büszke vagyok rájuk – nyilatkozta a meccs után Gazda József edzőjátékos.

Labdarúgó III. liga, 14. forduló: Avântul Valea Mărului – Kézdivásárhelyi SE 1-2 (0-1), gólszerzők: Ionuţ Cristian (76 – tizenegyesből), illetve Alin Babei (17., 56.). Kiállítva: Stanciu (44.). KSE: Farkas (Bunduc 59.) – Bukur, Stanciu, Păun, Gajdó T., Gáll (Gajdó G. 80.), Gazda, Szabó (Tankó 50.), Ştefănescu, Babei, Kurtuly (Rancz 59.). Edző: Gazda József.

A forduló többi eredménye: Paşcani–Románvásár 1-3, Galaci Metalosport–Szászhermány 0-5, Foksány–Sporting Lieşti 1-1, Radóc–Barcarozsnyó 2-1, Darabani–FK Csíkszereda 1-2, Galaci Oţelul–Bákói Aerostar 1-0.