Hoppon maradtak csapataink

Hoppon maradtak csapataink Sport

Nem tudtak pontot szerezni a háromszéki csapatok a labdarúgó harmadosztály rájátszásában, a Sepsi OSK II. az FC Pucioasa vendégeként kapitulált, míg a KSE hazai pályán hajtott fejet a Brassói SR ellen nagyszombaton.

Rájár a rúd az elmúlt hónapokban az Andrási Alexandru irányította Sepsi OSK II.-re, amely ezúttal Dâmbovița megyéből távozott pont nélkül. A házigazdák hamar vezetést szereztek, a 4. percben Radu Simion volt eredményes, majd a szünet után tizenegyest értékesítve növelték előnyüket, a 48. percben Narcis Marina váltotta gólra a megítélt büntetőrúgást. A szentgyörgyieknek sikerült szépíteni, az 52. percben Máthis Mátyás továbbított a hálóba, azonban a hátralévő időben a háromszéki alakulat nem tudott egyenlíteni, így 2–1 arányban kikapott. A sepsiszentgyörgyi csapat legutóbb november 19-én győzött, azóta mindössze egy döntetlent játszott, nyolc forduló óta nyeretlen, ráadásul sorozatban hatodszor maradt alul. Pénteken az éllovas Székelyudvarhely látogat Szentgyörgyre.

A Sinkovits Stadionban az első negyedórában a mezőnyben zajlott a küzdelem a KSE és a Brassói SR között, ezt követően a hazai gárda többet kezdeményezett, a 26. percben Gajdó Tamás távoli lövését Bogdan Căucă bravúrral mentette. A szünet előtt ismét a Gazda József irányította együttes előtt adódott lehetőség, ezúttal Sánta Loránd próbálkozását hárította a brassói kapus. Szünet után már zuhogó esőben léptek pályára, a szélsőséges körülményekhez a Cenk alatti csapat alkalmazkodott gyorsabban, amely a 49. percben megszerezte a vezetést, Ștefan Răchișan átfűzte magát a védőkön, majd Gabriel Bunduc lába között a hálóba gurított (0–1). A folytatásban a házigazdák mindössze egyszer veszélyeztettek, Gáll Attila szabadrúgását a hálóőr szögletre tolta. A hátralévő időben a vendégek növelhették volna előnyüket, azonban a kézdivásárhelyi kapus többször is védett, az eredmény nem változott. A KSE pénteken 17 órától Hermannstadt másodcsapatát fogadja.

1. Liga, alsóházi rájátszás, 3. forduló: Kézdivásárhelyi SE–Brassói SR 0–1 (0–0).

Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion. Vezette: Mihai Domșa (Nagyenyed). KSE: Bunduc – Locotuș, Tankó, Dobozi, Gajdó, Gáll, Albu (Szőcs, 65.), Pakucs, Fábián, Bandi (Péter, 79.), Sánta (Gazda, 51.). Edző: Vasile Gherghe. Brassó: Căucă – Negoței, Cîrstian (Răchișan, 35.), Stoian, Gödri, Iordache (Firat, 71.), Nicolau (Dragomir, 59.), Sandu (Dedu, 71.), Manole, Elek (Burlacu, 71.), Linguraru. Edző: Ioan Naghi. Gólszerző: Răchișan (49.). Sárga lap: Bunduc (73.), illetve Sandu (35.), Stoian (44.).

További eredmények: playoff: FC Pucioasa–Sepsi OSK II. 2–1 (gólszerzők: Simion 4., Marina 48. – tizenegyesből, illetve Máthis 52.), Barcarozsnyói Olimpic–Székelyudvarhelyi FC 1–2 (gsz.: Babei 85., illetve Simó 25. – tizengyesből, Pop 74.); playout: FC Hermannstadt II.–Blejoi 0–4 (gsz.: Lambru 7., 11. – tizenegyesből, 87.), Enache 85.), Plopeni–Brassói Kids Tâmpa 2–0 (gsz.: Vlad 40., Bucur 55.).