Hengereltek a lányok

Hengereltek a lányok Sport

Brassói buboréktornán folytatták csapataink az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokságot, a péntektől vasárnapig tartó meccsmaratonon a Sepsi–SIC-en és a KSE-n kívül a házigazda Olimpia és Târgoviște volt érdekelt. A sepsiszentgyörgyiek ezúttal is hengereltek, magabiztosan nyerve mindhárom mérkőzést, míg a kézdivásárhelyiek a két vereség mellett egy bravúros győzelmet is begyűjtöttek azáltal, hogy legyűrték a rekordbajnok Târgoviștét.

A brassói tornát a házigazda Olimpia és KSE közötti összecsapás vezette fel. A céhes városiak jól kezdték a mérkőzést, az első hét percben váltott vezetéssel fej-fej mellett haladtak a csapatok, azonban a negyed végére a megállíthatatlan Pesovic vezetésével előnybe került a brassói gárda (24–16). A második negyedtől az Olimpia szigorúbb, határozottabb lett, a vendégek pedig pontatlanokká váltak, így a különbség folyamatosan nőtt a két csapat között (49–34). A Cenk alattiak lépésről lépésre növelték előnyüket, a 65–46-ról induló záró szakasz sok izgalmat már nem tartogatott, végül 17 ponttal maradtak alul a mieink.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 12. forduló: Brassói CSU Olimpia-Kézdivásárhelyi SE 81–64 (24–16, 25–18, 16–12, 16–18). Brassó: Pesovic 25/9, Corda 14/6, Dickey 8/6, Crăciun 7, Al Ash Hab 5. Cserék: Nan 12/6, Mcdonald 6, Frincu 2, David 2, Kelemen R., Ciciovan, Florea. Edző: Dan Calancea. KSE: Mitchell 12/6, Wilson 12, Thomas 10, Biszak 7, Lénárt P. 7. Cserék: Debreczi 5/3, Kozman 5/3, Domokos 4, Czimbalmos 2, Tuchilus. Edző: Molnár József.
Târgoviște csak az első 5 percben tudott méltó partnere lenni az előzetesen esélyes Sepsi–SIC-nek, innentől viszont magára talált a zöld-fehér mezes csapat, és ponterősen kosárlabdázott (20–14). A folytatásban Gardner bekeményített – az amerikai négy távolit süllyesztett el a találkozón –, a nagyszünet eredményét Kelemen Kincső triplája állította be (46–19). Szünet után már csak egy csapat volt a pályán, Orbán, Tobin és Ghizilă szórták a kosarakat, tovább növelve a két csapat közti különbséget (62–29). Az utolsó negyedben még egy lapáttal rátett a Mikes-gárda, a 89–38-as végeredmény hűen tükrözi a pályán történteket.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 12. forduló: CSM Târgoviște – Sepsi–SIC 38–89 (14–20, 8–21, 7–21, 9–27) Târgoviște: Irimia 10, Chivu 5, Ghiță 4, Stoenescu 3 (1×3), Petrof 2. Cserék: Badi 1, Croitoru 4, Toma 1, Dumitru 3 (1×3), Ignat Kleeman 2, Tănase 3 (1×3). Edző: Cătălin Tănase. Sepsi-SIC: Gardner 24 (4×3), Ghizilă 14 (4×3), Tobin 12, Gödri-Părău 9 (1×3), Orbán 8. Cserék: Pavlopoulou 11, Mandache 5 (1×3), Kelemen 4 (1×3), Cătinean 2. Edző: Zoran Mikes.

Szombaton mindkét csapatunk nyert

A szombati játéknap első mérkőzésén a Sepsi–SIC és az Olimpia feszült egymásnak, döcögős kezdés után Tobin és Mandache irányításával tizenhárom pontos különbséggel hozta az első tíz percet a szentgyörgyi együttes (25–12). A folytatásban a brassói lányok elkapták a fonalat, és felzárkóztak öt pontra (33–28), de ennél közelebb már nem tudtak kapaszkodni, Gardner, Tobin és Gödri-Părău gyorsan visszaállították a megnyugtató különbséget (50–34). Szünet után feljavult a Mikes-csapat védekezése, de támadásban is eredményesek voltak, egyre növelve előnyüket (72–43). Az utolsó tíz percben is a szentgyörgyiek akarata érvényesült, végül 96–58 arányú győzelmet arattak.

13. forduló: Sepsi–SIC – Brassói CSU Olimpia 96–58 (25–12, 25–22, 22–9, 24–15). Sepsi–SIC: Tobin 22, Gardner 15, Gödri-Părău 14/3,Ghizilă 5/3, Orbán. Cserék: Mandache 23/12, Pavlopoulou 10/6, Cătinean 5, Kelemen 2. Brassó: Dickey 13/6, Corda 10/6, Crăciun 4, Pesovic 2, Al Ash Hab 2. Cserék: Mcdonald 14/6, Frincu 6/3, Nan 3, David 2, Kelemen Radin 2, Ciciovan, Florea.

Álmosan kezdett a Kézdivásárhelyi SE a CSM Târgoviște ellen, ennek megfelelően hamar hátrányba került (16–26), ez viszont nem szegte kedvét Molnár József tanítványainak, akik új lendületet vettek, és szorossá tették a találkozót. Nagyszünetre már csak egy pont volt a jóval rutinosabb dâmbovițaiak előnye (38–39). A kék-fehérek távoli kísérletei jó százalékkal potyogtak a gyűrűbe, Kozman Kriszta triplájával át is vették a vezetést (43–41).

Ekkor Stoenescuék még fordítani tudtak, de az új erőre kapó kézdiek nem hagyták magukat (55–50). A végletekig szoros záró szakaszban mindent egy lapra feltéve nagy hajrába kezdett a KSE és főleg Debreczi Iringó és Lénárt Paula eredményes játékának köszönhetően meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott a tizenkétszeres bajnokkal szemben.

Kézdivásárhelyi SE – CSM Târgoviște 71–67 (16–26, 22–13, 17–11, 16–17) KSE: Mitchell 23/12, Wilson 15/3, Lénárt P. 8, Thomas 6, Biszak 2. Cserék: Debreczi 7/3, Kozman 8/6, Domokos 2, Czimbalmos. Târgoviște: Irimia 17/6, Stoenescu 14/12, Ghiță 12, Chivu 9, Toma 8. Cserék: Petrof 4, Tănase 3/3, Croitoru, Ignat Kleeman. Edző: Cătălin Tănase.

A Sepsi–SIC nyerte a háromszéki rangadót

Nem hozott meglepetést a vasárnapi háromszéki rangadó, a Nemzeti Ligában veretlen Sepsi-SIC esélyeshez méltón végig kézben tartotta a mérkőzést és végül 41 pontos diadalt aratott a KSE felett.

Orbán és Wilson kosárváltása vezette fel a két háromszéki csapat összecsapását, majd felváltva estek a kosarak, 10–10-nél jegyezhettünk utoljára döntetlen állást, innentől rákapcsolt a zöld-fehér mezes sztárcsapat és 13–18 arányban hozta az első negyedet. A második negyed elején Ghizilă és Tobin pontjaival kétszámjegyűvé nőtt a különbség, a favoritok összpontosítottak jobban, a céhes városiak keze rendre megremegett a döntő pillanatokban. 21–41-ről indult a második félidő, Lénárt Paula egy-egy villanása ugyan átmenetileg megszakította a SIC-féle kosárparádét, de a lényegen nem változtatott. Minden lényeges kérdésben megyei riválisa fölé nőtt a rutinosabb Sepsi-SIC, amely magabiztosan húzta be az újabb győzelmet, és továbbra is hibátlanul vezeti a pontvadászatot, a KSE a nyolcadik.

1. forduló: KSE – Sepsi-SIC 47–88 (13–18, 8–23, 14–20, 12–27). KSE: Thomas 4/3, Wilson 7/3, Biszak 5, Mitchell 18, Lénárt P. 4. Cserék: Czimbalmos 2, Lénárt A., Kozman 3/3, Domokos 4, Tuchilus. Sepsi-SIC: Ghizilă 12/12, Orbán 13, Gödri-Părău 6, Tobin 8, Gardner 13. Cserék: Pavlopoulou 12/3, Cătinean 11/3, Kelemen 6/6, Mandache 7/3.