Hengerelt a Sepsi–SIC

Hengerelt a Sepsi–SIC Sport

Háromból három mérkőzést nyert fölényesen a címvédő Sepsi–SIC a női kosárlabda Nemzeti Liga középszakaszának második teremtornáján.
A pontvadászat legjobb öt csapatát tömörítő felsőház Alexandrián gyűlt össze az elmúlt hétvégén, ahol a sepsiszentgyörgyiek sorrendben a házigazda Alexandria, a Brassói Olimpia és a Szatmárnémeti VSK skalpjait gyűjtötték be, így megőrizték vezető pozíciójukat a rájátszás előtt.

A Sepsi–SIC a pénteki nyitómérkőzésen könnyed ujjgyakorlat gyanánt 85-61 (19-15, 20-14, 21-14, 25-18) arányban diadalmaskodott a házi­gazda Alexandria ellen. A listavezető zöld-fehérek egy nyolcpontos sorozattal kezdték a mérkőzést, és fokozatosan növelték az előnyt, de a védelem is tette a dolgát, a zöld-fehérek egyik negyedben sem engedték ellenfelüknek, hogy 18 pontnál többet dobjon. A zárószakasz előtt már 17 ponttal vezettek a sepsiszentgyörgyiek, az utolsó tíz percben Nathalie Fontaine brillírozott, a svéd kosárlabdázó tizenhárom pontot szerzett, a Teleorman megyeiek pedig sorozatban 17. mérkőzésüket veszítették el a zöld-fehérek ellen. Érdekesség, hogy az Alexandria ebben a szezonban hazai pályán csak a szentgyörgyiektől szenvedett vereséget, viszont a címvédőtől kétszer is kikapott. A mérkőzés legjobbja a 18 pontos Carley Mijović volt, viszont Nathalie Fontaine közel állt a dupla-dupla teljesítményhez: 17 ponttal és 9 lepattanóval zárta a találkozót. A Sepsi–SIC pontszerzői: Webb 8/3, Mijović 18/6, Marshall 10, Gödri-Părău 6, Neagu 3/3, Fontaine 17, Kilin 6, Džankić 14, Kress 1, Stoenescu 2.

Zoran Mikes együttese a Brassói Olimpia felett aratott lehengerlő, negyvennyolc pontos győzelemmel folytatta szombaton a tornát. A zöld-fehérek végig uralt mérkőzésen, 104-56 (32-8, 29-10, 20-16, 23-22) arányban iskolázták le ellenfelüket, úgy, hogy gyakorlatilag már az első negyedben eldőlt a két pont sorsa, a Sepsi–SIC tíz perc alatt bedarálta a Dan Calancea irányította csapatot. A szentgyörgyiek 32 pontot szórtak, míg ellenfelüknek mindössze nyolcat engedélyeztek kiváló védekezés mellett.

A címvédő a folytatásban sem fogta vissza magát, félidőre már 43 pontos volt az előnyük. A 38. percben – Teodora Neagu hárompontosának köszönhetően – átlépték a százpontos határt, és magabiztosan behúzták a mérkőzést. A legeredményesebb játékos a 13 pontos Ružica Džankić volt, viszont rajta kívül további hét zöld-fehér mezes is legalább tíz pontot szerzett. A Sepsi–SIC pontszerzői: Webb 12/6, Mijović 10/3, Marshall 12/6, Gödri-Părău 10/3, Neagu 11/9, Fontaine 7/3, Kilin 6/6, Hamilton-Carter 12, Džankić 13/9, Stoenescu 11/9.

A vasárnapi zárónapon a Szatmárnémeti VSK-n volt a sor, hogy fejet hajtson a címvédő előtt. A lényegi kérdések ezen a mérkőzésen is eldőltek a nyitó negyedben (21-9), Marshallék extrán dobtak, a szatmáriak pedig képtelenek voltak tartani a lépést velük. Félidőre 19 ponttal elléptek a zöld-fehérek, majd a folytatásban támadásban és védekezésben is csődöt mondott a VSK, amit ki is használtak a zöld-fehérek, 75-41 állt a táblán az utolsó felvonás előtt. A végjáték sem tartogatott meglepetést, a Sepsi–SIC végig kézben tartotta az összecsapást, és 93-56 (21-9, 25-18, 29-14, 18-15) arányban megérdemelten nyert. A Sepsi–SIC pontszerzői: Webb 7/3, Fontaine 10, Kilin 6, Hamilton-Carter 18, Kress 3, Mijović 11/3, Marshall 17/3, Gödri-Părău 15/3, Stoenescu 6.