Hat dobogós helyezés

Hat dobogós helyezés Sport

Az elmúlt hétvégén Resicabányán bonyolították le az ifjúsági II-es korosztályú birkózók számára kiírt sportiskolás országos bajnoki döntőt, amelyen a megyeszékhelyi Sepsi ISK versenyzői két arany-, két ezüst- és két bronzérmet érdemeltek ki. Az egyéni dobogós helyezések mellett csapatban is diadalmaskodtak a háromszékiek.

A Sepsiszentgyörgyi Iskolás Sportklub (edző: Kertész Dávid, Hatos Péter és Barabás György) tíz birkózóval képviseltette magát a megmérettetésen, s tették mindezt úgy, hogy Nemes Nagy Vivien (49 kg) és Sere Barbara (65 kg) mindenkit maga mögé utasítva állhatott fel a pódium legmagasabb fokára. Nemes Nagy Roland (51 kg) döntőt veszítve második lett, míg Bacz Anita (40 kg) és Kertész Mátyás (60 kg) megnyerte a harmadik helyért kiírt párharcát, így mindkettejük nyakába bronzérem került.

Kisdöntőt veszített Török Emese (43 kg), Bilibók Szabolcs (55 kg) és Ilyés Henrietta (53 kg), így ők ötödikek lettek, míg Tokos Herbszt Krisztián (48 kg) és Bilibók Balázs (65 kg) tisztes helytállásuk miatt érdemelnek dicséretet. A sportiskolás lányok remek szereplésének köszönhetően bezsebelték a csapatverseny ezüstérmét is, amivel megkoronázták remek resicai vendégszereplésüket.