Háromgólos siker a KSE-nek

Háromgólos siker a KSE-nek Sport

A hazai pálya előnyét élvező Kézdivásárhelyi SE jó iramú mérkőzésen, céltudatos játékkal fektette két vállra soros ellenfelét, a CSM Paşcani-t szombaton, a III. ligás pontvadászat 13. fordulójában. Győzelmüknek köszönhetően a kék-fehérek előléptek a rangsor 8. helyére, de ezen tovább javíthatnak a hátralévő két találkozón, ugyanis évzárásként a tabella végén kullogók ellen küzdenek, szombaton az Avântul Valea Mărului otthonában, majd december 2-án itthon a pontnélküli Galaci Metalosport ellenében.

A kézdivásárhelyiek az első félidőben komoly gondokat okoztak a vendégvédelemnek, azonban próbálkozásaikat nem koronázta siker, Babei, Gáll és Gazda is kihagyta a ziccereket. A 40. percben megtört a gólcsend, a kezezés miatt megítélt büntetőt Kurtuly értékesítette higgadtan (1-0). A második félidőben meddő mezőnyjátékba fogtak a csapatok, azonban jól szállt be játékba Gajdó Gothárd, érkezésével veszélyes támadásokat vezetett a KSE balszélen. A végjátékban Gazda kétszer is remekül indította Gajdó Gothárdot, aki mindkétszer lecselezte a védőket és betalált a hosszúba. Megérdemelt sikert aratott a KSE.

Labdarúgó III. liga, 13. forduló, Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion: Kézdivásárhelyi SE – CSM Paşcani 3-0. Gólszerzők:

Kurtuly Róbert (40. – tizenegyesből), Gajdó Gothárd (87., 90.)

KSE: Bunduc – Gajdó T., Păun, Stanciu, Boricean, Gazda, Gáll (Albu 71.), Ştefănescu, Rancz (Gajdó G. 62.), Babei (Szabó 88.), Kurtuly (Tankó 75.). CSM Paşcani: Cosmin – Ungureanu, Huţanu I., Corniciuc, Huţanu A., Nutescu, Macovei, Pătraşcu, Mercaş (Bălaşa 54.), Unguremaşu, Ignea (Ichim 63.).

– Sajnos érződik a legényeken – főleg a második félidei játékunkon –, hogy három fronton teljesítünk, kijött a legényeken a fáradtság, ezért szünet után visszaálltunk védekezni és próbáltuk megjátszani a gyors embereinket, ez be is jött. De nem panaszkodunk, a srácok mindent beleadtak, arra törekszünk, hogy teljesítsük, amit beígértem, és ott legyünk az első hétben. Hála istennek készül a műfüves pályánk, ahol reméljük esti edzéseket is tudunk tartani, így újra erősek és lobbanékonyak leszünk a második félidőben is. Összetartóak vagyunk, javarészt helybeliek, és többségében nagyon fiatalok, a tapasztalatlanság néha kifog rajtunk, de ambícióban igyekszünk kárpótolni – nyilatkozta meccs után Gazda József edzőjátékos.

A 13. forduló többi eredményei: Románvásár–Sănătatea Darabani 3-2, Bákói Aerostar–Szászhermány 1-0, Avântul Valea Mărului–Galaci Metalosport 9-0, FK Csíkszereda–Radóci Bucovina 1-0 (gólszerző: Bajkó B. 82.–tizenegyesből), Barcarozsnyó–Foksány 2-0, Sporting Lieşti–Székelyudvarhelyi FC 1-0.