Háromból három nyertes meccsnél tartanak

Háromból három nyertes meccsnél tartanak Sport

Sorozatban harmadik mérkőzését is megnyerte a céhes városbeli KSE Futsal, amely vasárnap hazai környezetben 8–5 arányban diadalmaskodott a vendég Marosvásárhelyi VSK csapata ellen a másodosztályos teremlabdarúgó-bajnokság 3. fordulójában. A Gazda József edzette futsalcsapat legközelebb a listavezető West Déva vendége lesz.

Nem sokat teketóriázott a KSE Futsal, gyors egymásutánban, a 2. és 4. percben kétszer is bevették a marosiak kapuját (2–0), mindkét gól Gáll Attila nevéhez fűződött. A vendégek Szőcs révén szépítettek (2–1), amire Gáll újabb két találattal válaszolt, így már 4–1-re vezetett a kézdivásárhelyi csapat, azonban kevéssel később Szőcs ismét villant és 4–3-ra módosult az állás. Az első félidő eredményét Păun állította be, és a háromszékiek kétgólos előnnyel vonultak szünetre (5–3).

A második játékrész elején házigazdához méltón mezőnyfölényben futballoztak Gazda József tanítványai, de gólt a VSK együttese szerzett, Szabó révén (5–4). A KSE Futsal gyorsan felelt erre is, s Păun és Gáll találatai után már 7–4-re vezetett a céhes városbéli alakulat. A 33. percben Nicola gólra váltotta csapata egyik ígéretes akcióját (7–5), a véghajrában azonban Păun megszerezte a csapat nyolcadik, és maga harmadik találatát, s ezzel kialakult a párharc 8–5-ös végeredménye.

Teremlabdarúgó II. liga, 3. forduló: KSE Futsal–Marosvásárhelyi VSK 8–5 (5–3) Kézdivásárhely, Kicsid Gábor Sportcsarnok. Mintegy 200 néző. Vezette: Marian Carp és Flavius Ionuț Cojocaru (mindketten Galacról).

KSE: Bunduc–Gajdó, Păun, Gáll, Damian (cserék: Farkas, Barbócz, Mójzi, Faragó, Bandi, Bakó, Pakucs). Marosvásárhely: Adorján–Szőcs, Kiss, Szabó, Ördög (cserék: Nicola, Dobai, Șuteu, Nagy).

Gólszerzők: Gáll (2., 4., 8., 15., 30.), Păun (18., 29., 38.), illetve Szőcs (6.,16.,17.), Szabó (27.), Nicola (33.).

A további eredmények: Gyergyóremetei Kereszthegy–Gyergyószentmiklósi Inter 12–1, Korondi Junior–West Déva 2–7.

A KSE Futsal legközelebb október 13-án az éllovas West Déva otthonában lép pályára.