Három pontot hozott a nyúl

Három pontot hozott a nyúl Sport

Nagyon fontos három pontot szerzett szombat délután a KSE labdarúgócsapata, amely hazai pályán 1–0-ra legyőzte Plopenit a 3. Liga 14. fordulójában, ez volt a kézdivásárhelyiek idei első győzelme.

Ugyanekkor a Sepsi OSK II. idegenben szaladt bele egy 2–1 arányú vereségbe. A sepsiszentgyörgyiek tegnap pótolták a korábbról elmaradt Brassói Corona elleni találkozót, amelyet a csoportelsőséget matematikailag bebiztosító Cenk-alattiak nyertek meg.

Esőáztatta pályán értékes győzelmet aratott a Kézdivásárhelyi SE, amelynek kapuját először védte hivatalos mérkőzésen Niczuly Rajmund. A 16 éves hálóőr kapott gól nélkül debütált a harmadosztályban. A KSE igazi sárcsatát vívott a vendég Plopeni együttesével, úgy, hogy a mérkőzés folyamán többször is szakadt az eső. A kézdiek a kedvezőtlen körülmények dacára remek felfogásban léptek pályára, végig kézben tartva a mérkőzést, amelynek egyetlen gólja a 44. percben született. Ekkor Gajdó Tamás kiváló labdaszerzést követően indította Antal Barnát, aki éles szögből lőtte ki a bal alsó sarkat (1–0). Teljesen megérdemelten győzött, és gyűjtötte be a három pontot a KSE, megszakítva ezzel a hat mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozatát.

Labdarúgó 3. Liga, 14. forduló: KSE – Plopeni 1–0 (1–0). Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion. Vezette: Apetrei Cosmin.

KSE: Niczuly – Zsombori, Damian, Tankó, Lakatos, Vasiloi (Becze, 61.), Gajdó, Telcean, Rancz (Dobozi, 78.), Pakucs, Antal (Bandi, 86.). Edző: Vasile Gherghel. Plopeni: Radu – Onica (Nitia, 72.), Minea, Chejnoiu (Musea, 72.), Rusu, Duricu (Horia, 64.), Dumitrașcu, Simionescu (Ioan, 86.), Vlad, Ciobanu. Edző: Margarit Iulius.

Sárga lap: Antal (9.), Vasiloi (34.), Rancz (39.), Zsombori (59.), Pakucs (69.), Lakatos (89.), Niczuly (90+4.), illetve Duricu (14.). Gólszerző: Antal Barna (44.).

Ugyanekkor nem termett babér a Sepsi OSK másodcsapatának, amely Ploieşti-en, az Astra II. ellen szenvedett egygólos vereséget. A találkozó jól indult a sepsiszentgyörgyiek számára, akik az első félidő hajrájában Veress Zsombor révén vezetést szereztek, azonban a házigazdák még szünet előtt kiegyenlítettek büntetőből. A második játékrész elején a hazaiak újabb gólt szereztek, amire nem érkezett válasz a piros-fehérek részéről, akik idei első vereségüket könyvelték el, ezzel véget ért a nyolc találkozó óta tartó veretlenségi sorozatuk. FC Astra II. – Sepsi OSK II. 2–1 (gólszerzők: Șerban 45. – tizenegyesből, Zaharia 57., illetve Veress Zsombor 41.).

A 14. forduló további eredményei: Brassói Corona – Barcarozsnyói Olimpic Cetate 3–1, Brassói Kids Tâmpa – Brassói SR Municipal 3–2, CS Blejoi – Székelyudvarhelyi FC 1–2 (Iancu 30., illetve Simó Csongor 28., Hodgyai László 87.).

Kedden délután pótolták a 13. fordulóból elnapolt OSK II. – Corona csoportrangadót, amelyen már a 15. percben vezetést szerzett a vendég együttes Nicolae Roșu jóvoltából (0–1). Az élvonalbeli játékosokkal megerősített házigazdák előtt is adódott lehetőség, viszont Tamás Nándor és Fülöp Loránd lövését is védte Daniel Mutu kapus. A Sepsi OSK II. jól kezdte a második játékrészt, Kovács Lóránt szabadrúgását a brassói kapus védte, majd váratlanul büntetőrúgáshoz jutottak a vendégek, ám Marian Cristescu tizenegyesét Szántó Albert hárította. A másik oldalon is akadt két tizenegyesgyanús helyzet, a játékvezető sípja viszont mindkétszer néma maradt. A hajrához közeledve egy szépen felépített akció végén Manole lőtt a jobb alsóba a tizenhatos vonaltól (0–2), majd a ráadásban a második gólját is megszerezte, egy kipattanót gurított a hálóba Szántó lába mellett (0–3).

3. Liga, 5. csoport, 13. forduló: Sepsi OSK II.–Brassói Corona 0–3 (0–1). Sepsiszentgyörgy. Vezette: Mircea Salomir. OSK II.: Szántó – Máthis M. (Nistor, 89.), Păun, Dumitrescu, Máthis B. (Tusa, 89.), Kovács, Dragomir (Pál, 60.), Fülöp, Tamás, Rapp (Gál-Andrezly, 75.), Veress (Ianan, 89.). Edző: Kulcsár László. Corona: Mutu (Ciuperceanu, 78.) – Rusu (Stăncuțu, 67.), Burlacu, Tălmaciu, Cîrstian, Leonte, Linguraru, Nicolau, Manole, Roșu (Nechita, 61.), Boția (Cristescu, 46.). Edző: Călin Moldovan. Gólszerzők: Roșu (15.), Manole (83., 90+2.). Sárga lap: Păun (81.), Pál (85.).