Három érem a Kendunak

Három érem a Kendunak Sport

November 4-én a Kendu Egyesület három tagja részt vett a 2018-as szezon utolsó MTB kerékpárversenyén, a Bukarest közeli Prundun. A Maratonul Dunării 2018 nevű viadalon 42 km-es próba várta a versenyzőket.

Babos Judit, Babos Alpár és Oláh Attila sikeresen teljesítették a versenyt, és mindhárman dobogóra álltak kategóriájukban. Oláh Attila egyedüli mozgássérültként sikeresen vette fel a harcot egészséges versenytársaival, és az előkelő harmadik helyen végzett a 19–29 éves korcsoportban, összetettben a 121. lett, annak ellenére, hogy problémái adódtak a kerékpárral, és a lába is begörcsölt.
Babos Judit nem számított dobogós helyezésre, de a verseny utolsó 4 km-én csapattársai annyira motiválták őt, hogy a női 19–29 éves korcsoportban ezüstérmes lett, míg összetettben a 400 versenyzőből a 287. helyen ért célba. Babos Alpár élete első győzelmét tudhatta magáénak, a 18 év alattiaknál teljesített a legjobban, összetettben a 76. helyen ért célba.