Harmadszorra nem sikerült

Harmadszorra nem sikerült Sport

Nem tudta legyőzni a Sepsi OSK az alsóház egyik leggyengébb csapatát, a kiesés elől menekülő, jelenleg az osztályozót érő 14. helyen tanyázó Bukaresti Dinamót. A háromszékieknek nagy szükségük lett volna a három pontra a Konferencia Ligáért folytatott versenyfutásban.

Szokatlanul silány minőségű pályán csapott össze vasárnap délután a Dinamo és a Sepsi OSK, a gyepnek nem használt, hogy előző napon ugyancsak a Dinamo-stadionban játszották le a Clinceni – Rapid (0–1) találkozót. Támadólag lépett fel a kiesőjelölt otthonában az OSK, a robbanékony Golofca már a 3. percben vezetést szerezhetett volna csapatának, amikor betört az ellenfél tizenhatosába, azonban gyenge lövése a hazai kapust találta el. A túloldalon Steliano Filip Niczullyal szemben bemutatott műesése sárga lapot ért, ami viszont nem tántorította el a játékost a további szabálytalankodásoktól. A 21. percben szintén Golofca veszélyeztetett, 17 méterről ráküldött lövése kevéssel téveszt célt. Nem sokkal később a Ninajt lehagyó Irobiso éles szögből próbálta megtréfálni Niczulyt, az OSK kapusa kiütötte a rövid sarokra tartó labdát, amely Rodriguez elé került, aki jó helyzetből fölé vágta. A folytatásban Eder González távoli próbálkozásai sem találták el a fővárosi kaput, mint ahogy Aganovic lövése sem. A másik oldalon Răuță 22 méterről meglőtt labdája kerülte el a jobb felső sarkot.

Szünet után is az OSK volt aktívabb, azonban nem tudta dűlőre vinni a dolgot, Păun négy méterről hagyta ki a ziccert, Golofca pedig rendre fölé lőtt. A 83. percben Alexandru Tudorie megnyerhette volna a meccset a szentgyörgyieknek, azonban öt méterről leadott fejese mellé ment, a legvégén pedig Eder González szabadrúgása a sorfalban kötött ki. Az alapszakaszbeli két sima szentgyörgyi siker (4–1, 3–1) után ezúttal gól nélküli döntetlen született. A Sepsi OSK ezzel ponthátrányba került az alsóház első két, európai kupaszereplést biztosító helyével szemben.

Labdarúgó 1. Liga, alsóházi rájátszás, 2. forduló: Dinamo Bukarest–Sepsi OSK 0–0. Bukarest, Dinamo-stadion, mintegy 500 néző. Vezette: Iulian Dima.

Dinamo: Esanu – Jovanovic (Patriche, 49., Morar, 75.), Aloe, Giafer (Ivanov, 69.) – De Moura, Matei, Răuță (Bani, 69.), Rodriguez, Filip – Grădinaru, Irobiso. Edző: ifj. Dusan Uhrin. Sepsi OSK: Niczuly – Aganovic (Ispas, 71.), Ninaj, Mitrea, Dumitrescu – Eder González, Păun – Bărbuț (Luckassen, 67.), Golofca, Ștefănescu (Askovszki, 80.) – Tudorie. Edző: Cristiano Bergodi. Sárga lap: Filip (5.), Jovanovic (13.), Grădinaru (45.)

További eredmények, felsőház: FC Voluntari – Universitatea Craiova 3–1, Konstancai Farul – Kolozsvári CFR 0–0. A FC Arges – FCSB mérkőzés tegnapi lapzártánk után végződött. Alsóház: FC Botoșani – Aradi UTA 1–0, Medgyesi Gázmetán – FC U Craiova 0–2, Academica Clinceni – Bukaresti Rapid 0–1. A CS Mioveni – Chindia Târgoviște meccset ma 20.30-tól rendezik.