Gyűlnek a döntetlenek

Gyűlnek a döntetlenek Sport

Mindössze két mérkőzésen nem született gól a Szuperliga 5. fordulójában, mindkettőt hétfőn játszották. A helyzeteit elbaltázó Sepsi OSK egymás utáni harmadik, összességében pedig a negyedik döntetlenjét játszotta a Voluntari vendégeként, de nem bírt egymással a Farul és az anyagi gondokkal küzdő Hermannstadt sem.

A címvédő Kolozsvári CFR hazai környezetben hajtott fejet az FC Botoşani előtt. Dan Petrescu vezetőedző sokat változtatott a kezdő tizenegyén, ezzel együtt legénysége nem tudott eredményes lenni, míg a vendégek az első félidőben kontrából szerzett góljukkal megnyerték a meccset, és a táblázat élére álltak, a korábbi listavezető kincses városiak pedig maradtak a negyedik helyen. A második és harmadik helyen a továbbra is veretlen Farul, illetve a Hermannstadt áll.

Megszerezte idénybeli első győzelmét az FCSB is: Nicolae Dică vezérletével 0–2-ről felállva, a második félidőben szerzett találatokkal nyertek Târgovişte ellen.

A Sepsi OSK soron következő ellenfele, a Kolozsvári Universitatea 2–1-es vereséget szenvedett Aradtól, így az újonc „egyetemisták” továbbra is nyeretlenek ebben az idényben, az eddig lejátszott öt bajnoki összesen két pontot gyűjtöttek be. A Kolozsvári U – Sepsi OSK közti bajnoki jövő hétfőn 17 órakor kezdődik a Kolozsvár Arénában.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, az 5. forduló eredményei: FC Argeş – FC U Craiova 0–2, Aradi UTA – Kolozsvári Universitatea 2–1, Petrolul – FC Rapid 1–0, Universitatea Craiova – CS Mioveni 1–0, Kolozsvári CFR – FC Botoşani 0–1, FCSB – Chindia Târgovişte 3–2, FC Voluntari –Sepsi OSK 0–0, Farul Konstanca – AFC Hermannstadt 0–0.

Az 5. forduló csapata: Eduard Pap (FC Botoşani) – Georgi Pashov (Petrolul), Joonas Tamm (FCSB), Vladimir Screciu (Universitatea Craiova), Alexandru Pantea (FCSB) – Juan Cascini (UTA), Sota Mino (FC Hermannstadt), Andrei Tîrcoveanu (FC Botoşani) – Andrei Cordea (FCSB), Andrea Compagno (FC U Craiova), Andrei Ivan (Universitatea Craiova). Edző: Mihai Teja (FC Botoşani).

A 6. forduló műsora: pénteken 18 órától CS Mioveni – FC Argeș, 21 órától FC U Craiova – FC Petrolul; szombaton 21.30-tól FC Rapid – Aradi UTA; vasárnap 16 órától Hermannstadt – Kolozsvári CFR, 18.30-tól Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova, 21.30-tól FC Botoșani – FCSB; hétfőn 17 órától Kolozsvári U – Sepsi OSK, 19.30-tól Farul – Voluntari.