Győztes idényrajt

Győztes idényrajt Sport

Mindkét háromszéki együttes győzelemmel indította a 2022–2023-as női kosárlabdaidényt, a címvédő Sepsi-SIC esélyeshez méltón elsöprő sikert aratott a Kolozsvári U felett, míg a KSE a Konstancai MSK-t gyűrte le a Nemzeti Liga Bukarestben rendezett teremtornás nyitófordulójában.

Khadijiah Cave vezetésével villámrajtot vett a Sepsi-SIC, a címvédő az első tíz perc elteltével már 22–3-ra (!) vezetett, de a folytatás is hasonlóképpen alakult, a megyeszékhelyi Kelemen Kincsővel kiálló kincses városi ellenfél nem tudott felnőni a hatszoros bajnok sepsiszentgyörgyiek szintjére. A Mikes-csapat nagyszünetre már harminckét pontos előnyt dolgozott ki, a különbség pedig egyre csak nőtt a folytatásban. A Sepsi-SIC végül hetvenöt pontos kiütéses győzelmet aratott. A zöld-fehérek legeredményesebb játékosának a 23 pontot és 10 lepattanót gyűjtő Khadijiah Cave bizonyult, de Betty Munungának sincs szégyenkeznivalója a maga 20 pontjával és 17 lepattanójával. Bemutatkozott a két ifjúsági játékos is, a 16 éves Lana Mikes 6 percet játszott és szerzett egy hárompontost, míg a 18 éves Daria Toma 11 percet töltött a pályán. A Sepsi-SIC legközelebb a belgrádi Euroliga-selejtező tornán lesz érdekelt.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 1. forduló: Kolozsvári U–Sepsi-SIC 32–107 (3–22, 11–24, 8–33, 10–28). Sepsi-SIC: Cave 23, Mununga 20, Hristova 19/3, Cătinean 8/6, Gödri-Părău. Cserék: Jespersen 16, Jones 14/3, L. Mikes 3/3, Kmetovska 2, Pop 2, Mititelu, Toma. Edző: Zoran Mikes.

Ines Corda hárompontosa vezette fel a KSE Konstanca elleni összecsapását. Ezután felváltva estek a kosarak egészen a 7. percig, amikor a kézdiek magukhoz ragadták a vezetést és onnantól végig előrébb jártak. A második negyed után a különbség elérte a tíz pontot (35–25), és még az is belefért, hogy szünet után közel öt percig nem talált gyűrűbe a kék-fehér mezes alakulat. Az Alina Podar fémjelezte tengerpartiak három pontra felzárkóztak (39–36), ám ennél közelebb már nem engedte őket a KSE, amely rendezte sorait, és a 46–38-ról induló zárószakaszban bebiztosította nyolcpontos meglepetésgyőzelmét. Az alig 18 éves Kozman Kriszta egyetlen dobást sem hagyott ki, +18-as hatékonysági mutatójával a meccs leghasznosabb játékosának bizonyult. Kézdivásárhelyi SE–Konstancai MSK 64–56 (21–16, 14–9, 11–13, 18–18). KSE: Debreczi 5/3, Hawks 13/3, Ines Corda 9/3, Wilson 2, Biszak 13/3. Cserék: Kozman 14/6, Mitrovic 8, Domokos. Edző: Ljubomir Kolarevic.

Fotó: Facebook/CSM Constanta Baschet