Győzelemmel zárták az idényt

Győzelemmel zárták az idényt Sport

Egygólos idegenbeli győzelemmel búcsúztatta a 2018–2019-es labdarúgóidényt a Kézdivásárhelyi SE, amely Tompa és Păun találataival nyert Karácsonkőn egy végig kézben tartott mérkőzésen. Sikerüknek köszönhetően a kék-fehérek egy helyet előreléptek a tabellán, megismételve tavalyi teljesítményüket, kilencedikek lettek.

A KSE a kezdetektől türelmesen irányította a játékot, mígnem a 14. percben Tompa Csaba góljával előnyt szerzett (0–1). A folytatásban több lehetőséget is kihagyott a kézdivásárhelyi gárda, előbb Ştefănescu hagyta le a védőket, majd a kifutó kapus felett emelte át a labdát, ami elkerülte a kapu felületét, később Veress Botond 12 méterről eleresztett lövése tévesztett célt, majd Kanyó Szilárd próbálkozása szállt fölé. Ahogy az lenni szokott, a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, a házigazdák gyakorlatilag az első helyzetüket gólra váltották a 29. percben, egy szöglet után Andreş fejjel volt eredményes. (1–1).

A szünet után folyamatos nyomás alá helyezte a hazai kaput a céhes városi csapat, Gazda szabadrúgása, Tompa ollózása, Stanciu fejese is a keresztlécen csattant. A kék-fehérek próbálkozásai a véghajrában értek góllá, amikor Ştefănescu beadását Nicolae Păun vágta be a rövid sarokba, bebiztosítva csapata számára a győzelmet (1–2).

– Gratulálok a fiúknak, jó mérkőzést játszottunk, végig domináltunk, még akkor is, ha voltak hiányzóink. Sajnos, nem sikerült felülmúlni a tavalyi kilencedik helyet, de jövőre újra megpróbáljuk. Köszönjük mindenkinek, aki támogatott bennünket, és szurkolt nekünk! – nyilatkozta Gazda József edzőjátékos.

Labdarúgó III. liga, 1. csoport, 30., utolsó forduló: Ceahlăul Piatra Neamţ – Kézdivásárhelyi SE 1–2 (1–1). Gólszerzők: Vlăduţ Andreş (29.), illetve Tompa Csaba (14.), Nicolae Păun (88.). A KSE kerete a mérkőzésen: Bunduc – Stanciu, Păun, Cîrstian, Gajdó (Ghinea, 67.), Gazda, Kanyó, Ştefănescu, Tompa, Veress B. (Tankó, 70.), Bukur (Vârtosu, 50., Esztolyka 82.).

A III. liga öt 16 csapatos csoportjából az első helyezettek feljutottak a II. ligába, míg a 13–16. helyezettek, illetve a leggyengébb 12. (2. csoport: Agricola Borcea) kiesett. A feljutók: 1. csoport: SCM Gloria Buzău, 2. csoport: Bukaresti Rapid, 3. csoport: Turris Oltul Turnu Măgurele, 4. csoport: CSM Şcolar Reşiţa, 5. csoport: FK Csíkszereda. A KSE csoportjából a Sănătatea Darabani, a CSM Râmnicu Sărat és a CSM Paşcani búcsúzott a harmadosztálytól.