Győzelem gólerős játékkal

Győzelem gólerős játékkal Sport

Háromhetes pihenőt követően a 19. fordulóval folytatódott a labdarúgó Szuperliga – azon kevés bajnokságok egyike, amelynek találkozóit megrendezik a katari világbajnoksággal párhuzamosan. A péntek délutáni nyitómeccsen Aradon gálázott a bomba formában levő Sepsi OSK, négy gólt szerezve, magabiztosan gyűjtötte be a három pontot az immár kilenc meccse nyeretlen UTA ellen.

Pocsék minőségű játéktéren feszült egymásnak az Aradi UTA és a Sepsi OSK, a sepsiszentgyörgyiek fél óra játékot követően Matei büntetőjével jutottak előnyhöz. Nem sokat késlekedett a házigazdák válasza, Oteléről közelről pattant a hálóba a labda. A második félidőben a Sepsi OSK lefocizta pályáról ellenfelét, előbb Ștefănescu, majd a csereként pályára lépő Tudorie is betalált. A hazaiak a 69. percben megfogyatkoztak, miután Abeid leköpte Aganovicot, így kiállították. Az utolsó negyedórában már nem sok minden történt, de még egy gól összejött a szentgyörgyieknek, Păun állította be a 4–1-es végeredményt. Megérdemelt győzelmet aratott Cristiano Bergodi csapata, és egy pontra van a felsőházi rájátszást érő hatodik helytől.

„A fiúk érdeme ez a győzelem, hétről hétre keményen dolgoznak az edzéseken, és ez a mérkőzéseken is megmutatkozik. Szépen játszottak, nagyon jó volt a második félidő. Nehéz pályán mérkőztünk, kár, hogy gólt kaptunk az első játékrészben. Sok lehetőségünk volt, nagy kedvvel futballoztunk. Elégedett vagyok a játékosaimmal, jól szórakozok velük. Szerencsére bő a keretünk, nem egyszerű kijelölni a kezdőtizenegyet, de jó úton haladunk. Továbbra is célunk a felsőházba jutni. Sajnálom az UTÁ-t, ilyen minőségű pályán nehéz focizni” – értékelt a mérkőzés után Cristiano Bergodi vezetőedző.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 19. forduló: Aradi UTA–Sepsi OSK 1–4 (1–1). Neuman Ferenc Stadion, Arad, vezette: Cătălin Popa (Pitești).

UTA: Fl. Iacob – Vukcevici, Benga, Anton, Abeid – Batha, Fl. Matei (Cibi, 58.), – M. Pop (Dobrescu, 72.), Keserü (Stahl, 58.), Otele – Postolachi (Godwin, 70.). Edző: Bálint László. Sepsi OSK: Niczuly – Aganovic (Dimitrov, 86.), Ninaj, Tamás, Dumitrescu – Păun, Rodriguez (Junior, 86.) – Rondon (Varga, 86.), C. Matei, Ștefănescu (Gheorghe, 73.) – Safranko (Tudorie, 60.). Edző: Cristiano Bergodi. Gólszerzők: Philip Otele (30.), illetve Cosmin Matei (29., büntetőből), Marius Ștefănescu (53.), Alexandru Tudorie (64.), Nicolae Păun (90+3.). Kiállítva: Abeid (69.).

További eredmények: Petrolul–Kolozsvári U 2–0 (1–0), Voluntari–Hermannstadt 3–0 (1–0), CSU Craiova–FCU Craiova 0–2 (0–0), Farul–Botoșani 8–0, Kolozsvári CFR–Chindia 2–0. Az FC Argeș–Rapid mérkőzés lapzárta után ért véget, az FCSB–Mioveni találkozót ma 19 órától rendezik. A Szuperliga állása: 1. Konstancai Farul 44 pont, 2. Kolozsvári CFR 40, 3. Bukaresti Rapid 33, 4. Universitatea Craiova 32, 5. FCSB 29, 6. Petrolul Ploiești 29, 7. Sepsi OSK 28, 8. FC Hermannstadt 27, 9. FC Voluntari 24, 10. Chindia Târgoviște 21, 11. FC Argeș Pitești 21, 12. FC Botoșani 20, 13. FC U Craiova 19, 14. Kolozsvári U 18, 15. Aradi UTA 17, 16. CS Mioveni 8.

Fotó: Facebook/Aradi UTA