Gólparádé Szuperliga-módra

Gólparádé Szuperliga-módra Sport

Rászámolt a sereghajtó CS Mioveni-re az FCSB a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójának hétfő esti zármérkőzésén, a fővárosiak 5–1-es győzelmüknek köszönhetően már csak két pont választja el a harmadik helyen álló rivális Rapidtól. A forduló eredményét az éllovas Farul szállította: 8–0-ra verve az FC Botoșani-t.

A házigazda Farul a mesterhármast jegyző Denis Alibec vezérletével nyolcszor talált be, ezzel pedig megdöntötte a Sepsi OSK eddigi rekordját ebben a bajnokságban, a sepsiszentgyörgyiek a 11. fordulóban 7–0-ra nyertek szintén a Botoșani ellen.

A Sepsi OSK sem fogta vissza magát a 13. játéknapon, Aradon aratott kiütéses, 4–1 arányú győzelmet, tovább folytatva remek sorozatát, ellenben az UTA egyre nehezebb helyzetbe kerül. A játékmester Cosmin Mateit be is választották a forduló csapatába, nem érdemtelenül, hiszen a 31 éves középpályás kiharcolt, majd értékesített egy büntetőt, illetve egy gólpasszt is kiosztott. A Sepsi OSK számára jó esély mutatkozik arra, hogy jelentősen közeledjen fő céljához, és karácsonyig nagy lépéseket tegyen a felsőházi rájátszás felé. A piros-fehér mezesek számára hazai mérkőzések következnek, a tegnapi lapzártánk után végződött kupameccs után pénteken 19 órától a bajnokság 20. fordulójában szintén a Voluntari ellen játszanak, majd december 17-én, szombaton a Kolozsvári Universitateát látják vendégül a 21. fordulóban.

A Kolozsvári CFR véget vetett a Chindia Târgoviște kilenc meccs óta tartó veretlenségének, a címvédő mindkét félidőben betalált egyszer, és magabiztosan tartotta otthon a pontokat. Nem megy viszont a Rapidnak, amely harmadik meccse képtelen a győzelemre, így leszakadt az élen állóktól.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, a 19. forduló eredményei: Aradi UTA – Sepsi OSK 1–4, Petrolul Ploiești – Kolozsvári U 2–0, FC Voluntari–FC Hermannstadt 3–0, Universitatea Craiova – FC U Craiova 0–2, Konstancai Farul–FC Botoșani 8–0, Kolozsvári CFR–Chindia Târgoviște 2–0, FC Argeș – Bukaresti Rapid 1–1, FCSB–CS Mioveni 5–1.

A 19. forduló álomcsapata: Cristian Ion Gurău (FC U Craiova) – Cristian Manea (Kolozsvári CFR), Denis Kolinger (CFR), Bart Meijers (Petrolul Ploiești), David Kiki (Farul) – William Baeten (FC U Craiova), Malcom Edjouma (FCSB), Adrian Șut (FCSB), Cosmin Matei (Sepsi OSK) – Vlad Morar (Farul), Denis Alibec (Farul). Edző: Gheorghe Hagi (Farul).

A 20. forduló műsora: pénteken 19 órától Sepsi OSK – FC Voluntari; szombaton 19 órától Hermannstadt – Farul; vasárnap 14.30-tól Kolozsvári U – Aradi UTA, 17.30-tól Botoșani – Kolozsvári CFR, 20.30-tól Chindia Târgoviște – FCSB; hétfőn 17.30-tól FC U Craiova – FC Argeș, 20.30-tól CS Mioveni – U Craiova; szerdán 19 órától FC Rapid – FC Petrolul.