Gálázott a KSE

Gálázott a KSE Sport

A lehető legszebben búcsúztatta az évet a Kézdivásárhelyi SE labdarúgócsapata, amely szombaton gólzáporos mérkőzéssel örvendeztette meg szurkolótáborát. A kék-fehérek tizenhét (!) gólos vereséget mértek a mezőny leggyengébb láncszemének tartott Galaci Metalosportra az őszi idény utolsó mérkőzésén a Sinkovits Stadionban, és a tabella ötödik helyéről várhatják a tavaszi visszavágókat.

Nem volt kétséges a győztes kiléte a sáros, nehéz pályán a szombati mérkőzésen, az egyedüli kérdés az volt, milyen gólkülönbséggel küldi haza galaci ellenfelét a kézdivásárhelyi együttes? Nos, a számlálás már az első percben elkezdődött, amikor Babei passzát Kurtuly továbbította hálóba, majd alig két perc múlva maga Babei is beköszönt. Hamarosan Gajdó Gothárd is feliratkozott a gólszerzők listájára, majd Ştefănescu duplájával már 5-0-ra vezetett a KSE. A 22. percben Gajdó Gothárd lecsapott egy rosszul hazaadott labdára és addig küzdött, amíg begyötörte azt a kapuba, de menet közben lesérült és le kellett cserélni. A folytatásban Kurtuly, Tankó, Babei és Erős is eredményes volt, így alakult ki félidőre a 10-0-s különbség.

A második félidőben tíz percet kellett várni a következő találatra, a KSE egyedüli ellenfele a hideg és a roppant csúszós pálya volt. az 55. percben Szabó gólja megtörte a gólcsendet (11-0), innentől fogva pedig újra számolhattuk a találatokat, egészen tizenhétig.

III. ligás labdarúgó-bajnokság, 15. forduló: Kézdivásárhelyi SE–Galaci Metalosport 17–0 (10–0). Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion, mintegy 500 néző. Vezette: Cosmin Roman (Jászvásár). KSE: Bunduc – Gajdó T., Păun, Ștefănescu (Gáll, 60.), Kurtuly (Albu, 60.), Bukur (Boricean, 46.), Babei, Tankó, Gajdó G. (Erős, 25.), Szabó, Rancz. Edző: Gazda József. Galac: Tofan – Pintilie, Trandafir, Butunoiu D., Misăilă, Dragomir, Partene, Goupy, Farcaș, Neamțu, Sârbu. Edző: Ion Basalâc. Gólszerők: Kurtuly (1., 27.), Babei (3., 41., 56., 88.), Gajdó G. (6., 22.), Ștefănescu (16., 19.), Tankó (33.), Erős (45.), Szabó (55.), Partene (57. – öngól), Gáll (78., 79.), Păun (87.).

„Nagyon örülünk ennek az eredménynek az idei utolsó nagypályás mérkőzésünkön, ilyen se volt rég, hogy a nézők azt mondják, ennyi gól után unalmas a meccs. Szerettem volna, ha legalább tizenhat gólt szerzünk, mert a Liești–Rădăuți döntetlennel zárult, így mi mindkét csapatot átugorva ötödikek lettünk. Elégedett vagyok a szezon első felében nyújtott teljesítményünkkel, sikerült betartani a célkitűzést, a legjobb hét között vagyunk. Dicséret illeti a fiúkat, mert kitartóak és ambíciósak, jó ez a csapat. Nehéz dolgunk lesz jövőre, hazai pályán játszunk a bajnokesélyesekkel, de a célunk, hogy pontot raboljunk tőlük. Reméljük, még jobbak leszünk a visszavágóban, illetve az első hétben tudunk végezni a szezon végén is” – értékelt a mérkőzés után Gazda József edző.

A 15. forduló eredményei: Bákói Aerostar–Székelyudvarhelyi FC 6–0, Románvásár–Avântul Valea Mărului 5–1, FK Csíkszereda–Pașcani 5–0, Barcarozsnyó–Darabani 1–1, Sporting Liești–Radóci Bucovina 0–0, Szászhermány–Galaci Oțelul 1–1; Foksány állt.