Fölényben a zöld-fehérek

Fölényben a zöld-fehérek Sport

A női kosárlabda Nemzeti Liga 15. fordulójából elhalasztott és szerdán bepótolt csúcsrangadóján a második félidőben lehengerlően játszó Sepsi-SIC alaposan rászámolt legfőbb riválisára, a Szatmárnémeti VSK-ra, ezzel pedig nagy lépést tett az alapszakasz-győzelem felé.

Egy félidőt bírta a Sepsi-SIC ellen a Szatmárnémeti VSK kosárlabdacsapata, utána szétesett a játékuk, és a címvédő könnyedén érvényesítette akaratát. Pedig az első negyed a vendég szatmáriak szája íze szerint alakult, akik Sparkle Taylor és Miljana Dzombeta irányításával hatpontos előnyre tettek szert (18–24). A második negyedben átvette a vezetést a Sepsi-SIC (34–28), innen tudott fordítani a VSK a negyed végére (38–40).

Szünet után fordult a kocka, 40–41-nél vezetett utoljára Szatmár, ezt követően már csak egy csapat volt a pályán, a 28. percben Alina Podar talált be távolról, ezzel tíz pontos lett a Sepsi-fór (57–47), a harmadik negyedet pedig tizenkét pont előnnyel zárta a címvédő (63–51). Az utolsó felvonásban megsemmisítő csapást mért legfőbb riválisára a Sepsi-SIC, a Mikes-csapat egy 9–0-s futással indított (72–51), a 35. percben pedig már huszonnyolc pont volt az előnye (81–53). Fél perccel a zárás előtt harminc volt közte (88–58), majd Ardelean pontjai zárták a meccset (88–60): a Sepsi-SIC elsöprő diadalt aratott. Az éllovas zöld-fehérek szombaton 19 órától a tabella utolsó előtti helyén álló Brassói Olimpia alakulatát fogadják a Sepsi Arénában.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 15. forduló: Sepsi-SIC–Szatmárnémeti VSK 88–60 (18–24, 20–16, 25–11, 25–9). Sepsi-SIC: Wallace 10/3, Cătinean 3/3, Jones 19/3, Podar 10/6, Fraser 30/3. Cserék: Croitoru 1, Ghizilă 12/6, Pasic 3/3, Botos, Nemes. Edző: Zoran Mikes. VSK: Dzombeta 12/6, Ardelean 10, Taylor 28, Vuckovic 4, Biszak 2. Cserék: Szmutku, Fodor 4, Muraru (Kadar), Cucu. Edző: Miguel Lopez.