Földharcban a dobogón

Földharcban a dobogón Sport

Két arany-, egy ezüst- és két bronzérem a háromszéki cselgáncsozók mérlege a Szörényváron (Drobeta Turnu Severin) zajlott U13–U15-ös földharc országos bajnokságon. A versenyen megyénket két csapat, a kézdivásárhelyi Nagy Mózes SK és a Sepsiszentgyörgyi MSK képviselte.

A Nagy Mózes SK sportolói hozták a tőlük megszokott színvonalat, Veres László tanítványai közül a 46 kg-os súlycsoportban érdekelt Simon Tege teljesített a legjobban, szerzett bajnoki címet. A 66 kg-os kategóriában versenyző Szőcs Norbert a döntőben alulmaradva lett második, míg az 55 kg-osok között induló Tamás Gábor a dobogó alsó fokára állhatott fel. Veres Flóra (52 kg) a hetedik helyen fejezte be az országos bajnokságot, míg Pál Norbert sérülés miatt feladni kényszerült.

A Sepsiszentgyörgyi MSK színeiben Olteanu Petru irányítása alatt két sportoló lépett küzdőtérre, az U15-os korcsoportban versenyző Stănciuleasa Adrian (55 kg) elsőként, míg Brianna Lungu (52 kg) másodikként végzett.