Felemás kezdés csapatainknak

Felemás kezdés csapatainknak Sport

Az élvonalbeli játékosokkal teletűzdelt Sepsi OSK II. győzelemmel mutatkozott be a harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban, a szentgyörgyiek pénteken 2–0-ra nyertek hazai pályán a divíziós pontvadászatban szintén újonc Brassói Kids Tâmpa ellen. A Kézdivásárhelyi SE vereséggel kezdte a 2020–2021. évi szezont, miután 5–1-re kikapott a feljutásra hajtó Brassói Corona vendégeként. A második fordulóban háromszéki rangadót rendeznek, a megyeszékhelyi gárda a céhes városba látogat.

Kulcsár László edző hét élvonalbeli játékost is pályára küldött a Sepsi OSK II. idénynyitó mérkőzésén. A sérülése után visszatérő Fülöp István és Peter Gál-Andrezly mellett, Csiszer Balázs, Vlad Mitrea, Andres-Mihai Dumitrescu és Vlad Căpățână kapus is a kezdő tizenegyben kapott helyet, míg George Ionuț Dragomir a második félidőben kapott lehetőséget. Ezzel szemben a brassói csapat legtapasztaltabb labdarúgója a 26 éves Alexandru Țuțu volt, aki a 2016–2017. évi idényben a Sepsi OSK játékosa volt a másodosztályban.

A tapasztalat döntött

Az első játékrészben a házigazdák többet birtokolták a labdát, bár ennek ellenére két veszélyesebb helyzete a vendégcsapatnak is volt, azonban a sepsiszentgyörgyiek kapuját védő Căpățână résen volt. A hazai együttes már a 13. percben megszerezhette volna a vezetést, azonban Fülöp István fejes próbálkozását Cristian Câșlariu bravúrral védte. A folytatásban is az első osztályban szereplő játékosok jelentettek veszélyt, viszont a brassói hálóőr Fülöp és Gál-Andrezly lövését is hárította.

Az 52. percben a mezőnyfölényben játszó Sepsi OSK II. megszerezte a vezetést, Csiszer Balázs jobb oldalról érkező beadását a kapu torkában helyezkedő Fülöp senkitől sem zavartatva a jobb alsóba bólintotta (1–0). Nem sokkal később hatalmas helyzetet puskáztak el, Gál-Andrezly előkészítését a csereként pályára lépő Kocsis Norbert néhány méterről mellé rúgta. A házigazdák a 70. percben beállították a végeredményt, Dragomir szögletét Fülöp visszafejelte középre, Berde István pedig a hálóba továbbította a labdát (2–0).

Labdarúgó III. liga, 5. csoport, 1. forduló: Sepsi OSK II.–Brassói Kids Tâmpa 2–0 (0–0). Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: Cristina Mariana Trandafir (Bukarest). Sepsi OSK II.: Căpățână – Csiszer, Păun, Brujan (Virág, 79.), Dumitrescu, Fülöp I., Berde, V. Mitrea (Máthis, 61.), Gál-Andrezly (Ilyés, 68.), Veres (Dragomir, 46.), Veress (Kocsis, 61.). Edző: Kulcsár László. Kids Tâmpa: Câșlariu – Sburlea, Mihăilă, Enache, Marin (Ionescu, 76.), Țuțu (Mitrică, 90.), Crihan (Dani, 81.), Dumitraș (Garvalov, 81.) , Andrieș, Zota, Kerekes (Mureșan, 75.). Edző: Ciprian Anghel. Gólszerzők: Fülöp I. (52.), Berde (70.). Sárga lap: Veress (57.), V. Mitrea (58.).

Súlyos vereség kezdésként

Erős ellenféllel szemben kezdte a pontvadászatot a Kézdivásárhelyi SE, amely a feljutásra pályázó Brassói Corona otthonában szaladt bele egy méretes zakóba. A kézdivásárhelyiek játékán érződött, hogy pár nappal korábban megerőltető teljesítményt nyújtottak a Román-kupában, múlt szerdán 120 percnyi játék és büntetők után maradtak alul a másik brassói csapat, a SR ellen. Jóformán meg sem kezdődött a találkozó, mikor hatalmasat hibázott a céhes városi védelem, aminek következtében a Cenk-alattiak már a 30. másodpercben előnyhöz jutottak. Alig tíz perc múlva újból betaláltak, majd félóra elteltével már 3–0-ra vezettek a hazaiak, ezzel gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzés sorsát. A nehézkesen futballozó KSE nem találta az ellenszert a brassóiak kontráira, és bár a második játékrészben a cserék jól szálltak be a játékba, csak egy szépítő találatra futotta erejükből, míg a házigazdák még két alkalommal eredményesek voltak. Végeredmény: Brassói Corona – Kézdivásárhelyi SE 5–1 (3–0).

Gólszerzők: Diego Alupoaie (1., 11.), Marian Cristescu (30., 53.), Marius Manole (87.) / Robert Vasiloi (60.). A KSE kerete a mérkőzésen: Bunduc – Teltean, Tankó, Damian, Pakucs, Gazda, Mojzi (Gyerő, 72.), Gáll (Becze, 50.), Babei (Plumb, 75.), Popa (Vasiloi, 50.), Kanyó (Gajdó G., 50.).

További eredmények: CS Blejoi – FC Astra II. 2–1, Barcarozsnyói Olimpic– Brassói SR 1–2, Székelyudvarhelyi FC – CSO Plopeni 0–1.