Fél tucatot lőtt a KSE

Fél tucatot lőtt a KSE Sport

Az előzetes várakozásnak megfelelően könnyed győzelmet aratott a KSE labdarúgócsapata a sereghajtó Pașcani felett a III. liga odavágó-sorozatának utolsó fordulójában. Gazda József csapata 6–0-s csapást mért a moldvaiakra, és a 13. helyen tölti a téli szünetet.

Semmiféle gondot nem okozott az óriási mezőnyfölényben játszó KSE-nek a sereghajtó legyőzése. A kék-fehérek már a 6. percben megszerezték a vezetést, amikor Pakucs jobboldali beadását Popa bólintotta hálóba. A 25. percben megismétlődött a jelenet, bár ekkor Cîrstian baloldalról tálalt Popa elé, aki közelről fejelt kapuba. Szünetig nem született több gól, Gáll szabadrúgása a kapufán csattant, Păun próbálkozását hárította a kapus. A második félidőben négyszer is bevették a vendégkaput a kézdiek, Babei duplázott, Popa harmadik találatát szerezte, míg az alig 17 éves Faragó Hunor első góljának örülhetett a KSE mezében. Folytatás tavasszal!

Labdarúgó III. liga, 1. csoport, 15. forduló: Kézdivásárhelyi SE – CSM Paşcani 6–0 (2–0).

Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion, mintegy 100 néző. Vezette: Vasile Dorin Băltuță (Flămânzi – Botoşani). KSE: Farkas – Gáll (Orosz, 70.), Tankó, Damian, Cîrstian (Bandi, 70.) – Mojzi (Faragó, 57.), Pakucs (Fozocoș, 57.), Păun – Gajdó, E. Popa, Babei. Edző: Vasile Gherghe. Pașcani: Bălașa – Ilioaia, Zaharia, F. Popa, Pușcașu (Mihăilă, 65.) – Agache, Pătrașcu (Iftimie, 42.), Văcaru – Lupu, Todirescu (Frunza, 83.), Galam. Edző: Marian Ivan. Gólszerzők: Popa (6., 25., 80.), Babei (52., 68.), Faragó (64.) Sárga lap: Ilioaia (73.).

„Várható, mondhatni kötelező győzelmet arattunk egy gyenge csapat ellen. Egyoldalú mérkőzés volt, aminek viszont örülök, hogy az ifijeink jól szálltak játékba, különösen az első találatát jegyző Faragó Hunorral vagyok elégedett. A támadójátékunk továbbra sem olyan, amilyennek szeretném, sok munka vár ránk a téli szünetben. Remélem a visszavágóra három–négy játékossal tudunk erősíteni, és feljebb tornázni magunkat a rangsorban. Kétszer voltunk kilencedikek, jó lenne, ha ezt felülmúlnánk a szezon végére, de ha csak megismételnénk ezt, közben pedig a juniorokat nevelgetnénk, én már azzal is elégedett lennék” – nyilatkozta a mérkőzést követően Gazda József játékos-edző.

A 15. forduló többi eredménye: CSM Bacău–Aerostar Bacău 0–3, Fălticeni–Huşi 2–0, Rădăuţi–Suceava 0–3, Lieşti–U Galaţi 2–1, Oţelul Galaţi – Ceahlăul 0–0, Miroslava–Ozana Tg. Neamţ 4–1, Focşani–Botoşani II. 2–0.