Fej-fej mellett az élen

Fej-fej mellett az élen Sport

Kétgólos döntetlent hozott a 26. forduló záró mérkőzése a labdarúgó 1. Ligában, a két tabellaszomszéd: az FC Voluntari és a Bukaresti Dinamo osztozkodtak a pontokon. A ráadásban szerzett góllal nyert és őrizte meg az első helyét a rangsorban a FCSB labdarúgócsapata. A Sepsi OSK eközben váratlan vereségbe szaladt bele hazai pályán.

Vasárnap a Szászmedgyesi Gázmetán elleni hazai találkozón végig fölényben játszott a FCSB, viszont az élvonal gólkirályának, Florin Tănasenek (17 gól) a hajrábeli villanására volt szükség, hogy a 92. percben megszerezzék a győztes gólt. A FCSB-nek ez volt zsinórban a harmadik győztes mérkőzése kapott gól nélkül, míg a Gázmetán sorozatban negyedik bajnoki meccsét veszítette el. A Kolozsvári CFR tartja a lépést a fővárosiakkal – Aradon nyert –, és sorozatban negyedik mérkőzés óta veretlen (kapott gól nélkül). Az UTA ellenben folytatja negatív hazai sorozatát: ebben az idényben egyetlen mérkőzést nyert meg az új Neumann Ferenc Stadionban.

Megszakadt a Sepsi OSK nyolc mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata: két győzelem és hat döntetlen után a szétszórtan futballozó sepsiszentgyörgyiek hazai pályán kaptak ki 1–0-ra a vendég Târgoviște csapatától. Attól a Chindiától, amelynek sokkal fontosabb volt a három pont megszerzése, mint a háromszékieknek, akik a felsőházi részvétel szinte biztos tudatában nem koncentráltak eléggé. A teljes biztonságra azonban így még várniuk kell. A Sepsi OSK a következő fordulóban, jövő hétfőn Botoşaniba látogat, ahol újabb esélyt kap arra, hogy matematikailag is bebiztosítsa helyét a felsőházban.

Nem dőlt el semmi az alsóházi rangadón: a 26. forduló záró mérkőzésén, hétfő este ikszelt egymással a Voluntari és a Dinamo, így az Ilfov megyeiek maradnak az osztályozós helyen, míg a fővárosiak két ponttal előzik meg őket a 13. helyen.

Labdarúgó 1. Liga, a 26. forduló eredményei: Sepsi OSK – Chindia Târgoviște 0–1, FC Viitorul – Academica Clinceni 1–1, Universitatea Craiova – FC Botoşani 1–0, Aradi UTA – Kolozsvári CFR 0–1, Astra Giurgiu – FC Hermannstadt 2–1, FCSB – Medgyesi Gázmetán 1–0, FC Argeş – Jászvásári Poli 2–1, Voluntari –Dinamo 1–1.

A forduló csapata: Victor Râmniceanu (Voluntari) – Daniel Celea (Chindia), Paulo Vinicius (CFR), Marius Constantin (Craiova) – Cristian Neguţ (Chindia), Eugeniu Cebotaru (Academica), Mihai Răduţ (Astra), Florin Tănase (FCSB) – Sulejman Krpic (Astra), Cephas Malele (FC Argeş), Ştefan Baiaram (Craiova). Edző: Emil Săndoi (Chindia).