Ezüstérem a kollekcióba

Ezüstérem a kollekcióba Sport

A kézdivásárhelyi Nagy Mózes Sportklub sportolója, Balogh Hanna ezüstérmet nyert az elmúlt hétvégén Foksányban megtartott U21-es cselgáncs országos bajnokság 70 kg-os súlycsoportjában.

A Veres László irányította céhes városi cselgáncs-szakosztály három sportolóját nevezte a hétvégi megmérettetésre, közülük a sepsiszentgyörgyi Balogh Hanna érte el a legjobb eredményt. A megyeszékhelyi kiválóság jó versenyzéssel jutott be kategóriájának döntőjébe, ahol viszont alulmaradt a pitești-i Maria Grigorevel szemben, így ezüstéremmel zárta a viadalt. A 16 éves Hannának nincs oka szomorkodásra, hiszen ezt megelőzően U18-ban és U23-ban is országos bajnoki címet szerzett.

Csapattársai közül Barbócz Mátyás (60 kg) egy vesztes, míg Aracsi Ákos (73 kg) egy győztes és egy vesztes meccs után búcsúzott a további küzdelemtől.

A Dévai MSK színeiben tatamira lépő kézdivásárhelyi Andra Norocea is felállhatott a dobogóra Foksányban, miután harmadik lett az 57 kg-os súlycsoportban.