Értékes pont Bukarestből

Értékes pont Bukarestből Sport

Kicsúszott a győzelem a Sepsi OSK kezei közül Bukarestben, a büntetőt hibázó piros-fehérek kis odafigyeléssel a három pontot is megszerezhették volna az FCSB ellen, de be kellett érjék a döntetlennel a 6. forduló záró meccsén. A fővárosiak legutóbb a 2019–2020-as szezonban tudták legyűrni a sepsiszentgyörgyieket.

Sem a házigazda FCSB-nek, sem pedig a vendég Sepsi OSK-nak nem alakult fényesen az idényrajt, teljesítményük messze elmaradt az előző szezonban mutatottól. A 8 ponttal a nyolcadik helyen álló fővárosiak edzőt cseréltek a mérkőzés előtt, Gigi Becali tulajdonos Edi Iordănescutól várja, hogy kimozdítsa holtpontról csapatát. A 14. helyen tanyázó Sepsi OSK sem a várakozásoknak megfelelően szerepelt eddig, Leo Grozavu csapata az első forduló óta nyeretlen, a vezetőedző hat helyen változtatott a legutóbb az FC Argeș ellen vereséget szenvedő együttesen.

Jó iramban kezdtek a felek, Niczuly Roland Tănase és Vinicius próbálkozását is hárította, míg az ezúttal zöld mezben játszó Sepsi OSK 36 perc elteltével szerzett vezetést, miután Aganovic óriási szabadrúgásgólt kanyarított a bal alsóba (0–1). A második játékrész elején az ezúttal kezdőként szerephez jutó Tamás Nándor növelhette volna a mieink előnyét, azonban lövése elkerülte a kaput. Az FCSB hajtott az egyenlítésért, ami az 58. percben össze is jött nekik, a tavalyi gólkirály, Tănase fejelt gólt közvetlen közelről – a harmadikat ebben a szezonban (1–1).

Nem sokkal később Nicolae Păun harcolt ki tizenegyest, amivel hatalmas esély nyílt az OSK előtt, hogy újra átvegye a vezetést, Bogdan Mitrea azonban nem tudott élni vele, könnyelműen kihagyta a büntetőt. A hajrában Branislav Ninaj is közel állt a gólhoz, azonban nem tudott túljárni Vlad kapus eszén, így maradt az 1–1. A Sepsi OSK három elveszített meccs után tudott pontot szerezni egy kellemetlen ellenféllel szemben, a mutatott játéka pedig önbizalmat adhat a következő, Botoșani elleni hazai mérkőzésre.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 6. forduló: FCSB–Sepsi OSK 1–1 (0–1). Nemzeti Aréna, Bukarest, vezette: Horațiu Feșnic.

FCSB: Vlad – V. Crețu, Vinicius, I. Cristea, Radunovic – Oct. Popescu, Ov. Popescu (Perianu, 85.), Olaru – Cordea (Stoica, 85.), Tănase, Fl. Coman (Mamut, 71.). Edző: Edward Iordănescu. Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ninaj, B. Mitrea, Tamás (Dumitrescu, 89.) – Aganovic (Askovski, 78.), Fofana (Tincu, 56.), Păun – Golofca (Eder, 78.), Bojic (Chunchukov, 46.), Ștefănescu. Másodedző: Ilyés Róbert. Gólszerzők: Florin Tănase (58.), illetve Adnan Aganovic (36.).

További eredmények: Chindia Târgoviște – Academica Clinceni 2–2, Konstancai Farul – Bukaresti Dinamo 3–0, Universitatea Craiova – Medgyesi Gázmetán 1–0, FC Argeș Pitești – Kolozsvári CFR 0–1, Aradi UTA – FC Voluntari 2–0, FC Botoșani – Bukaresti Rapid 0–2, CS Mioveni – FC U Craiova 1948 1–0.