Elszalasztott lehetőség

Elszalasztott lehetőség Sport

Idénybeli harmadik döntetlenét érte el vasárnap a sepsiszentgyörgyi stadionban a Sepsi OSK, miután a hajrában egyenlített a vendég FC Botoșani csapatával szemben a labdarúgó 1. Liga 7. fordulójában. A piros-fehér mezesek másfél hónapja képtelenek mérkőzést nyerni, jelenleg a 12. helyet foglalják el a tabellán.

Erőteljesen kezdte a vasárnapi összecsapást az utóbbi időszak sikertelenségét megelégedő Sepsi OSK, folyamatos össztűz alá véve Eduard Pap kapuját, aki Păun és Csuncsukov lövését, illetve Ninaj közeli próbálkozását is bravúrosan védte. Szünet előtt a vendégkapus az ötös sarkánál állította meg Csuncsukovot, a kipattanót pedig a gólvonalon álló Dawába lőtte a bolgár csatár.

A második félidőben megélénkültek a vendég ellentámadások, Niczuly Rolandnak is akadt dolga. A kézdivásárhelyi származású hálóőr Ongenda lehetőségét kipiszkálta ugyan a léc alól, azonban az ezt követő szögletnél már tehetetlennek bizonyult, Chindriș fejelt védhetetlenül a hálóba (0–1). Úgy tűnt, az OSK sorozatban harmadik hazai mérkőzését is elveszíti, azonban a csereként beállt Andres Dumiter másképp gondolta, kihasználta a vendégvédelem egyetlen hibás felszabadítását, és közelről a kapuba fejelt (1–1). Több találat nem esett, a hat forduló óta nyeretlen Sepsi OSK-nak egy ponttal kellett beérnie.

– Nem lehetsz elégedett, ha nem nyered meg a mérkőzést. Ez van, többet kell dolgoznunk, elszántabbak és ihletettebbek kell legyünk. Sajnálatos módon ismét egy rögzített helyzetből kaptunk gólt, ami lassan megszokottá válik. Nem a hazai pálya átka üldöz, mert idegenben sem tudunk nyerni. Hiába játszunk jó meccseket, ha kihagyjuk a helyzeteket, büntetőt hibázunk, az ellenfél a 60. percben jut el a kapunkig és mégis gólt szerez, de ilyen a futball – értékelt meccs után Leo Grozavu vezetőedző, aki szerint nem tragédia, ha a csapat nem jut be a felsőházi rájátszásba. – Leszakad az ég? Nem szakad le. Megyünk előre. Kellenek a playoffba és a playoutba is csapatok, valaki meg kell nyerje a bajnokságot, valakik pedig ki kell essenek, ilyen egyszerű – fogalmazott.

A világbajnoki selejtezők miatt bajnoki szünet következik, a háromszékiek legközelebb szeptember 13-án, hétfőn 21 órától az Universitatea Craiova ellen lépnek pályára a Ion Oblemenco Stadionban.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 7. forduló: Sepsi OSK–FC Botoșani 1–1 (0–0).

Sepsiszentgyörgy, városi stadion, mintegy 1100 néző. Vezette: Kovács István (Nagykároly). Sepsi OSK: Niczuly – Tincu (González, 46.), Mitrea, Ninaj, Dimitrov – Ștefănescu (Fofana, 70.), Păun (Bojic, 70.), Aganovic – Tamás (Dumitrescu, 46.), Csuncsukov, Golofca (Askovski, 63.). Vezetőedző: Leo Grozavu. Botoșani: Pap – Braun, Chindriș, Racovițan, Dawa – Papa, Edjouma, Dragu (Țigănașu, 75.) – Santos (Șeroni, 90+2.), Ongenda (Fili, 76.), Silva (Mensah, 68.). Vezetőedző: Marius Croitoru. Gólszerzők: Dumitrescu (89.), illetve Chindriș (62.). Sárga lap: Ștefănescu (35.), Păun (51.), illetve Braun (9.), Papa (84.).

További eredmények, 7. forduló: FC Voluntari–Chindia Târgoviște 2–1, U Craiova–FC Farul 1–1, FC Dinamo–FC Argeș 0–2, FC Rapid–Universitatea Craiova 1–2, Kolozsvári CFR–FCSB 4–1. Az Academica Clinceni – Mioveni és Medgyesi Gázmetán – Aradi UTA találkozók tegnapi lapzártánk után végződtek.