Élre állt a Sepsi OSK II.

Élre állt a Sepsi OSK II. Sport

Egy győzelem és egy vereség a háromszéki csapatok mérlege a labdarúgó 3. Liga hétvégi, 5. fordulójában. A Sepsi OSK II. magabiztos sikert aratott az FC Pucioasa felett, és a csoport élére állt, míg a KSE otthon kapott ki a CS Blejoitól, és visszacsúszott az ötödik helyre.

A Sepsi OSK II. már a mérkőzés első percében közel állt a vezetés megszerzéséhez, azonban Sánta Tamás lövése a felső lécről pattant vissza. Ezt követően emberhátrányba kerültek a vendégek, Csiszer Balázs indítását a vendégkapus, Răzvan Ghițescu a tizenhatos területén kívül kézzel hárította, így a játékvezető felmutatta a piros lapot. A mezőnyfölényben játszó piros-fehér mezesek többször is távolról veszélyeztettek, viszont Anass Achahbar, Vlad Mitrea és Kocsis Norbert lövését is védte a csereként beállt Andrei Budoiu. Az emberhátrány ellenére sem torpant meg a vendég együttes, a 30. percben Radu Simion fejesénél Csiszer a gólvonalról mentett, majd nem sokkal később Gedő Hunor védte bravúrral Alin Nisipeanu közeli próbálkozását.

A második félidőben is többnyire távolról durrogtatott a hazai gárda, ám sem Mitrea, sem Marius Ștefănescu nem járt sikerrel. A 72. percben aztán megtört a gólcsend, Achachbar 22 méterről a bal felsőbe bombázott (1–0), majd a 82. percben Kocsis gurított a bal alsóba (2–0). A ráadásban Mitrea szerezte csapata harmadik gólját egy jobboldali beadás után (3–0), majd szépített Pucioasa. Simion lövését Gedő kiütötte, azonban Cătălin Ene a hálóba bólintotta a labdát (3–1). Andrási Alexandru csapata harmadszor győzött az idényben, jobb gólkülönbségének köszönhetően pedig az élre ugrott.

3. Liga, 5. csoport, 5. forduló: Sepsi OSK II. – FC Pucioasa 3–1 (0–0). Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: Alin Gheorghe (Ploiești).

Sepsi OSK II.: Gedő – Csiszer, Sütő, David, Dumitrescu (Grigore, 64.), Máthis (Hamciuc, 65.), V. Mitrea, Kocsis, Ștefănescu (Berde, 65.), Achahbar (Nistor, 81.), Sánta (Dragomir, 46.). Edző: Andrási Alexandru. Pucioasa: Ghițescu – Simion, Marina, Calofir, Diță, Dragnea (Petre, 90.), Lungeanu (Tilica, 74.), Samoilă (Budoiu, 4.), Iamandache, Nisipeanu (Enache, 90.), Stoica (Ene, 90.). Edző: Nicolae Croitoru.

Gólszerzők: Achahbar (72.), Kocsis (82.), Mitrea (90+1.), illetve Ene (90+2.). Sárga lap: Csiszer (51.), Sütő (57.), illetve Diță (90+5.). Piros lap: Ghițescu (2.).

Hazai pályán szenvedett súlyos vereséget a Kézdivásárhelyi SE. A gyenge napot kifogó céhes városiak már a 2. percben hátrányba kerültek, amikor egy védelmi hibát követően a vendégek csatára, Lambru kilőtte a hosszú sarkot. Alig két perc múlva újra zörgött a kézdi háló, egy előívelt labdát Munteanu fejelt be a kapuba. Vérszemet kaptak a vendégek, újabb két perc múlva, egy szögletet követően Lambru senkitől sem zavartatva fejelt gól (0–3). Ami rosszul kezdődik, rosszul is folytatódik – ez hatványozottan igaz erre a mérkőzésre, a 16. percben a lesgyanús helyzetből induló Lambru kapussal szemben nem hibázott (0–4). Mint utóbb kiderült, a mesterhármast jegyző támadó egyúttal a végeredményt is beállította, a biztos vezetés tudatában a blejoi-i csapat nem erőltette meg magát a továbbiakban, beálltak védekezni, és sikeresen visszaverték a kézdivásárhelyiek próbálkozásait. A KSE-nek a szépítő találat sem jött össze, Gáll és Szőcs is kihagyta a ziccert, Mojzi bombája pedig a keresztlécen csattant. A KSE másodszor hajtott fejet az idényben, legközelebb az OSK II. látogat a Sinkovits Stadionba.

3. Liga, 5. csoport, 5. forduló: Kézdivásárhelyi SE – CS Blejoi 0–4 (0–4). Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion. Vezette: Mormeci Dumitru Robert (Brassó).

KSE: Niczuly – Tankó, Locotuș, Gazda (Mojzi, 46.), Dobozi, Pakucs, Albu (Fábián, 61.), Gajdó (Barbócz, 73.), Bandi (Vârtosu, 61.), Gáll (Szőcs, 46.), Antal. Edző: Vasile Gherghe. Blejoi: Gheorghe – Catana, Stoica, Nicolae, Badea (Mănescu O., 84.), Enache, Munteanu, Mănescu D. (Cocoș, 65.), Lambru, Lic­sandru, Chiși (Iancu, 30.). Edző: Vlad Gabriel-Răzvan. Gólszerzők: Cosmin Lambru (2., 6., 16.), Cosmin Munteanu (4.). Sárga lap: Lic­sandru (74.).

További eredmények: Hermannstadt 2 – Székelyudvarhelyi FC 1–2, Brassói SR – Kids Tâmpa 1–0, CSO Plopeni – Barcarozsnyói Olimpic 1–1.