Előre tör a Sepsi OSK

Előre tör a Sepsi OSK Sport

Hatalmas meglepetéssel zárult a labdarúgó Szuperliga 12. fordulója, hétfőn este a sereghajtó Chindia Târgoviște 2–1-re legyőzte a második helyezett Bukaresti Rapidot. Ezt megelőzően az FC Botoșani három elbukott bajnoki után ismét pontot szerzett, miután 1–1-et játszott a Kolozsvári U-val, amely ezzel együtt a negyedik összecsapásán maradt veretlen.

Az edzőváltás jót tett a sereghajtó Chindiának, amely Anton Petrea érkezésével három döntetlen és hét vereség után megszerezte első győzelmét a bajnokságban, a 47 éves trénert ki is nevezték a forduló legjobb edzőjének. A Rapid negyedszer kapott ki idegenben, így nem tudja tartani a lépést az éllovas Farullal, amely hárompontos előnyre tett szert. A továbbra is a tabella alján kullogó FCSB augusztus 14-e után ismét nyerni tudott a pontvadászatban, a FC Argeș elleni fordulatos meccsen. A címvédő CFR nehezen bár, de hozta a kötelezőt, ezzel sorozatban a negyedik mérkőzését nyerte meg, és továbbra is a negyedik helyen áll a ranglistán.

A gyengébb első félidőt követően a második játékrészben billentette maga felé a mérleg nyelvét a Sepsi OSK a Hermannstadt elleni medgyesi kiszálláson, Cristiano Bergodi remek érzékkel nyúlt bele a meccsbe, a cserék pedig elhozták számára csapata zsinórbeli harmadik győzelmét, ami egyben a nagyszebeniek idénybeli első vereségét jelentette. Az egyenlítő gólt szerző Denis Ciobotariut be is választották a forduló legjobbjai közé, a 24 éves védőjátékos első alkalommal volt eredményes az OSK színeiben. A sepsiszentgyörgyi alakulat vasárnap a listavezető Konstancai Farult fogadja.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, a 12. forduló eredményei: Universitatea Craiova – FC Voluntari 1–1, CS Mioveni – FC U Craiova 2–2, Kolozsvári CFR – Petrolul Ploiești 1–0, FC Hermannstadt – Sepsi OSK 1–2, Konstancai Farul – Aradi UTA 2–0, FCSB – FC Argeș 3–2, FC Botoșani – Kolozsvári U 1–1, Chindia Târgoviște – Bukaresti Rapid 2–1.

A 12. forduló csapata: Mihai Popa (FC Voluntari) – Cristian Manea (CFR), Denis Ciobotariu (Sepsi OSK), Ionuț Larie (Farul), Alexandru Pantea (FCSB) – Malcom Edjouma (FCSB), Vlad Achim (FC U Craiova), Doru Popadiuc (Chindia) – Daniel Popa (Chindia), Andrea Compagno (FCSB), Alexandru Buziuc (CS Mioveni). Edző: Anton Petrea (Chindia).

A 13. forduló műsora: pénteken 18 órától FC Voluntari – CS Mioveni, 21 órától FC Argeș – U Craiova; szombaton 15 órától Kolozsvári U – FC Hermannstadt, 21.30-tól FC Rapid – FC Botoșani; vasárnap 15.30-tól Sepsi OSK – Farul, 21.30-tól Petrolul Ploiești – FCSB; hétfőn 17.30-tól FC U Craiova – Chindia Târgoviște, 20.30-tól Aradi UTA – Kolozsvári CFR.