Elérte a célját

Elérte a célját Sport

A sepsiszentgyörgyi Szabó Norbert május 13-a és 16-a között Hongkongban versenyzett a Nemzetek Kupája első fordulójában. A Sepsi–SIC pályakerékpárosa két versenyszámban tette próbára magát, végül 496 világranglista-pontot gyűjtött, legközelebb pedig a június végi Európa-bajnokságon áll rajthoz.

A 28 éves sportoló az egyéni időfutam 14 fős mezőnyében 1:06.544 perces idővel a 12. helyen végzett, aminek köszönhetően 304 pontot szerzett. Sprintben 21 versenyző állt rajthoz, Szabó 10.385 másodperccel a 15. helyen fejezte be a kvalifikációt, a tizenhatod-döntőben pedig Muhammad Ridwan Sahrom volt az ellenfele. Kerékpárosunk 0.110 másodperccel lassabbnak bizonyult a maláj versenyzőnél, így a 17. lett, és 192 ponttal gazdagodott.

Az eredmény: 1 km-es időfutam: 1. Felix Gross (német) 1:00.774 perc, 2. Muhammad Fadhil Mohd Zonis (maláj) 1:01.772 perc, 3. Juan Peralta (spanyol) 1:02.173 perc… 12. Szabó Norbert 1:06.544 perc; sprint: 1. Yudai Nitta (japán), 2. Yuta Wakimoto (japán), 3. Tomohiro Fukaya (japán)… 17. Szabó Norbert.