Egy ponttal kellett beérniük

Egy ponttal kellett beérniük Sport

Közel állt a győzelemhez, a végén azonban az egy pontnak is örülhetett a Sepsi OSK a Chindia Târgoviște elleni bajnokin, ahol az ellenfél a hajrában egyenlített. A sepsiszentgyörgyi együttes ezzel visszacsúszott a ranglista negyedik helyére, és készülhet a csütörtökön 19.30-tól kezdődő nagyszombati Spartak Trnava elleni Konferencia Liga-mérkőzés visszavágójára.

A Konferencia Ligabeli visszavágó főpróbáját hétfőn Buzăuban tartotta a Sepsi OSK, ahol a Chindia Târgoviștevel mérték össze erejüket az 1. Liga második fordulójában. A csütörtöki tétmeccs előtt Leo Grozavu több játékosát is pihentette, a múlt heti nagyszombati mérkőzéshez képest Chunchukov, Aganovic, Rep, Fofana és Tincu is kikerült a kezdőből.

A háromszékiek irányították a találkozó első felét, azonban a mezőnyfölény dacára komoly helyzetet nem tudtak kialakítani. Sőt, a 40. percben a Dâmbovița megyeiek álltak közel a gólhoz, amikor Nikolaosz Bakszevanosz fejelt kevéssel a kapu mellé egy szögletet követően. A szünetben cserélt Grozavu, Rep és Aganovic váltotta Păunt és Ștefănescut.

A piros-fehér mezesek az 52. percben egy védelmi hibát követően előnyhöz jutottak, Bogdan Mitrea indítását követően Stefan Askovski egyedül maradt a kapussal szemben és nem hibázott, a macedón támadó a bal alsóba gurított (0–1). Nem sokkal később Radoslav Dimitrovval szemben védett nagyot a hazaiak kapusa, a túloldalon pedig Iacob lövésénél a kapufa mentette meg az OSK-t. Nem hagyta magát Emil Săndoi együttese, és hiába védett parádésan Niczuly Roland – be is került a forduló csapatába – a nyomásgyakorlásnak a 87. percben meglett az eredménye, a sepsiszentgyörgyiek színeiben most debütáló Hugo Sousa nagyot hibázott, a portugál középhátvéd gyakorlatilag gólpasszt adott Chercheznek, aki beállította az 1–1-es végeredményt. Két fordulót követően a négy pontos Sepsi OSK a negyedik a tabellán, és legközelebb hétfőn 18.30-tól játszik bajnokit, mégpedig az újonc Mioveni ellen a sepsiszentgyörgyi stadionban.

Két forduló után már csak két csapat, az újonc Rapid Bukarest és a címvédő Kolozsvári CFR százszázalékos a labdarúgó 1. Ligában. Az élvonalba hat év után visszatérő fővárosi „vasutasok” a szintén újonc CS Mioveni otthonában győztek, most sem kaptak gólt, így 3–0-s mérleggel állnak a tabella élén.

1. Liga, alapszakasz, 2. forduló: Chindia Târgoviște–Sepsi OSK 1–1 (0–0). Buzău, Gloria Stadion. Vezette: Florin Andrei Chivulete (Bukarest).

Târgoviște: Moldovan – Căpușă, Celea, Bakszevanosz, Rrumbullaku (Corbu, 72.) – A. Șerban (Matiș, 82.), Suciu (Cherchez, 82.), Popadiuc, Iacob, Popadiuc (D. Popa, 71.) – Neguț, Florea (Kocić, 90+1.). Vezetőedző: Emil Săndoi. Sepsi OSK: Niczuly – Ștefănescu (Aganovic, 46.), Mitrea, Sousa, Dimitrov – Ispas, Vașvari (Fofana, 80.), Păun (Rep, 46.) – González (Tincu, 72.), Askovski, Damașcan (Bojic, 88.). Vezetőedző: Leo Grozavu. Gólszerzők: Cherchez (87.), illetve Askovski (52.). Sárga lap: Popadiuc (69.), Corbu (90+3.), illetve Păun (11.), González (30.), Niczuly (67.), Dimitrov (77.), Mitrea (89.).

A 2. forduló összes eredménye: FC Argeş – Aradi UTA 0–1, CS Mioveni – Rapid Bukarest 0–2, FC Voluntari – FC Botoşani 0–1, Academica Clinceni – Kolozsvári CFR 1–2, Farul Konstanca – Medgyesi Gázmetán 2–0, FCSB – CS Universitatea Craiova 4–1, Chindia Târgoviște – Sepsi OSK 1–1, FC U Craiova – Dinamo Bukarest 1–0.

A 2. forduló csapata: Niczuly Roland (Sepsi OSK) – Marko Vukcevic (UTA), Dragoş Grigore (Rapid), Ionuţ Larie (Farul), Iasmin Latovlevici (CFR) – Olimpiu Moruţan (FCSB), Rareş Ilie (Rapid), Mihai Roman (FC Botoşani) – Andrei Cordea (FCSB), Filip Dangubic (UTA), Juan Bauza (FC U). Edző: Mihai Iosif (Rapid).