Egy pont a Sepsi OSK II-nek

Egy pont a Sepsi OSK II-nek Sport

A Kulcsár László irányította Sepsi OSK II. hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a vendég Plopeni ellen a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában. A sepsiszentgyörgyi csapat a legutóbbi hat mérkőzésén mindössze két pontot szerzett, így továbbra is sereghajtó az 5. csoportban.

Az alacsony színvonalú első félidőben a házigazdák birtokolták többet a labdát, bár mindössze egyetlen kaput eltaláló lövést jegyeztek. A 20. percben egy szögletet követően Berde István jó helyzetből fejelhetett kapura, azonban a vendégkapus Georgescu könnyedén védett.

A második játékrészben megélénkült a játék, a hazai csapat több lehetőséget alakított ki. Az 54. percben Vlad Mitrea távoli lövését hárította Georgescu, majd nem sokkal később Csiszer Balázs próbálkozása kevéssel kerülte el a bal kapufát. Ezt követően a Plopeni előtt adódott lehetőség, Vlad szabadrúgását Szántó Albert bravúrral védte. Az utolsó tíz percben Kulcsár László csapata beszorította ellenfelét, viszont a vendégek hálóőre Kovács Lóránt szabadrúgását, majd Veress Zsombor lövését is védte, a kipattanót pedig Nicolae Păun közelről mellé lőtte.

A Kézdivásárhelyi SE hiába utazott el Ploiesti-re, három órával a kezdő sípszó előtt elnapolták a mérkőzést, mivel az Astra Giurgiu II. együttesében több labdarúgó pozitív koronavírus-tesztet produkált. A Székelyudvarhelyi FC néhány játékosa még mindig fertőzött, így a gárda el sem utazott el Barcarozsnyóra. A pontvadászat legutóbbi körében összesen 10 találkozót halasztottak el a járvány miatt.

Labdarúgó III. liga, 5. csoport, 8. forduló: Sepsi OSK II.–Plopeni 0–0. Sepsiszentgyörgy. Vezette: Constantin Alin Olaru (Râmnicu Vâlcea).

Sepsi OSK II.: Szántó – Păun, Berde, Deák (Gál-Andrezly, 46.), Dumitrescu, Csiszer, Mitrea, Kocsis (Máthis, 68.), Markovic (Sánta, 46.), Kovács, Veress. Edző: Kulcsár László. Plopeni: Georgescu – Minea, Pripu, Filip, Chejnoiu, Rusu (Zoua, 88.), Butufei (Nicolae, 45.), Vlad, Ciobanu, Marinescu (Fieraru, 76.), Popescu (Ioan, 76.). Edző: Iulius Mărgărit.

További eredmények: Brassói Corona – Brassói SR 2–1, Blejoi – Brassói Kids Tâmpa 4–2. Az Astra Giurgiu II.–Kézdivásárhelyi SE találkozót november 10-én, a Barcarozsnyói Olimpic – Székelyudvarhelyi FC mérkőzést november 11-én pótolják.