Egy lépésre a trófeától

Egy lépésre a trófeától Sport

Egy győzelem választja el a Sepsi–SIC női kosárlabdacsapatát hatodik bajnoki címétől, amennyiben a sepsiszentgyörgyiek ma 19 órától Aradon diadalmaskodnak a három nyert mérkőzésig tartó döntő harmadik felvonásán, megvédik címüket és magasba emelhetik a trófeát.

A Sepsi–SIC az elmúlt héten maximálisan kihasználta a hazai pálya nyújtotta előnyt és kétszer is magabiztosan legyőzte az Aradi FCC Baschet együttesét (előbb 76–61, majd 84–68 arányban), és ezzel 2–0-s előnyre tett szert az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban. Mint ismeretes, a Sepsi–SIC hetedszer jutott be a női Nemzeti Liga fináléjába, ahol – 2016, 2017, 2018, 2019 és 2021 után – hatodik bajnoki címét hódíthatja el (2020-ban a koronavírus miatt nem rendeztek döntőt).

Ha ma mégsem sikerülne behúzni a ma esti meccset, a negyedik összecsapást szintén Aradon rendezik meg holnap 19 órától. Amennyiben egy ötödik mérkőzésre is sor kerülne, akkor annak április 30-án Sepsiszentgyörgy adna otthont.