Eggyel vezet Kolozsvár

Eggyel vezet Kolozsvár Sport

Végletekig kiélezett találkozón veszítette el a címvédő Sepsi-SIC a női kosárlabda Nemzeti Liga döntőjének első összecsapását a Kolozsvári Egyetem ellen. A vendégek a feszült helyzetekben rendre újítva, remek végjátékkal 66-64 arányban győzedelmeskedtek.

A kolozsvári Denson kosarával indult a találkozó, amelyre Jeffery rögtön egy hárompontossal válaszolt, ezt követően viszont több támadás kimaradt mindkét oldalon. 7-7 után Harris és Jeffery jóvoltából öt ponttal meglépett a házigazda, ám a negyed végére 12-őn kiegyenlített Kolozsvár.

A második tíz perc elején is a kincses városiak kapták el jobban a fonalat, 12-18-ra megléptek, amikor Marshall két laza triplával behozta a lemaradást. 12-0-s etapot produkált a Sepsi-SIC (24-18), de a vendégek tartották a lépést, 30-27-ről indult a második félidő.

Szünet után váltott vezetéssel többnyire fej-fej mellett haladt a két csapat, majd a távoli dobásokkal jól operáló Harrison és Mandache vezényletével négypontos előnyt állított be a negyed végére az Egyetem (42-46). Sokáig úgy tűnt, a mérkőzés döntő fordulata a zárónegyed derekán következett be, 47-53-as állásnál Thompson vezérletével megkezdte a felzárkózást a SIC, bő három perccel a vége előtt pedig 54-53-nál átvette a vezetést. Két perccel a vége előtt 59-54-re elhúztak a mieink. Nem hagyta magát Kolozsvár, 59-58-ra szépített. Marshall értékesített büntetőjével 61-58-ra vezetett a címvédő, amikor újfent nem tudták tartani Harrisont (61-60). A gyenge idegzetűeknek nem ajánlott végjátékban Denson 61-nél kiegyenlített, majd Thompson dobta be a büntetőit (63-61). Kilenc másodperccel a vége előtt Harrison távoli dobása beakadt (63-64), és innen már nem volt visszaút, Mandache is eredményes volt, majd Jeffery állította be a 64-66-os végeredményt (12-12, 18-15, 12-19, 22-20). Folytatás ma 19 órától.