Csalódás Botosánban

Csalódás Botosánban Sport

Nem termett babér a Sepsi OSK számára a szombati, botosáni kiszálláson, a piros-fehér mezesek 2–1 arányban hajtottak fejet az élvonalbeli bajnokság felsőházi rájátszásának 5. fordulójában. A sepsiszentgyörgyi csapat a tizenegyedik FC Botoșani elleni mérkőzésen hatodszor szenvedett vereséget, de nincs idő keseregni, szerdán érkezik az U Craiova.

Megszakadt a Sepsi OSK két mérkőzés óta tartó győzelmi sorozata a felsőházban, ezúttal is a mumusnak számító Botosán otthonában. Mozgalmas első félidőt játszott egymással a két csapat, amelyben mind Eduard Papnak, mind Niczuly Rolandnak bőven akadt védeni valója. Az OSK védelme nem állt a helyzet magaslatán a 15. percben, amikor a francia Hervin Ongenda éles szögből a léc alá bombázott (1–0). Szünet után az albán Realdo Fili rögtön kettőre emelte a hazai gólok számát (2–0), de újabb öt perccel később megcsillant a remény, amikor Anass Achahban lövésébe Andrei Patache ért bele szerencsétlenül, így a labda saját csapatának hálójában kötött ki (2–1). Pár perccel később Achachbar előtt az egyenlítés lehetősége is megadatott, de Pap kapus védeni tudott. A hajrában a Sepsi OSK hiába hajszolta az egyenlítő gólt, elszenvedte második vereségét a felsőházban, a Botoșani pedig két pontra megközelítette a rangsorban. Nincs megállás, újabb hétközi forduló következik, szerdán 19 órakor az U Craiova érkezik Sepsiszentgyörgyre.

Labdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 5. forduló: FC Botoșani–Sepsi OSK 2–1 (1–0).

Botoșani, városi stadion. Vezette: George Găman (Craiova). Botoșani: Pap – Braun (Fili, 46.), Chindriș, Meleke, Țigănașu – Papa, Rodriguez, Florescu – Patache (Șeroni, 67.), Caia (Camara, 12. és Roman, 67.), Ongenda (Keyta, 73.). Vezetőedző: Marius Croitoru. Sepsi OSK: Niczuly – Csiszer (Aganovic, 23.), Bouhenna, Mitrea, Ștefan – Vașvari, Păun (Ninaj, 56.), Kovács (Achahbar, 46.) – Golofca (Ștefănescu, 81.), Safranko, Nouvier (Petrila, 46.). Vezetőedző: Leo Grozavu. Gólszerzők: Ongenda (15.), Fili (49.), illetve Patache (54. – öngól). Sárga lap: Ongenda (33.), Florescu (38.), Fili (62.), Șeroni (68.), Rodriguez (85.), illetve Achahbar (77.), Petrila (85.).