Csak nehogy sokba kerüljön!

Csak nehogy sokba kerüljön! Sport

A Sepsi OSK nem tudta megismételni a Román-kupa elődöntőjének odavágóján mutatott játékát a Jászvásári Poli ellen, és sima, 3–1-es vereséget szenvedett vasárnap délben, az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság alsóházi rájátszásának 8. fordulójában. A moldvaiak először tudták legyőzni a sepsiszentgyörgyieket.

Az alsóházi rájátszás második felét vezette fel a Jászvásár – Sepsi OSK találkozó, amelyen felejthető produkciót nyújtott a szentgyörgyi együttes, pedig a végelszámolásnál jól jöhet minden egyes idegenben szerzett pont. A mérkőzés első felében meddő mezőnyfölényben játszott a Sepsi OSK, mígnem a 25. percben gyakorlatilag a semmiből vezetést szerzett a hazai gárda. A robusztus Luckassen szemfülesen kihasználta Niczuly Roland tétovázását, aki a Tincu által hátrapasszolt labdát nem rúgta ki időben, a Poli támadója lecsapott a játékszerre, és igazi potyagólt lőtt az üres kapuba (1–0).

Kitámadott az egyenlítésért az OSK, de leginkább csak távoli lövésekig jutott, a 36. percben Achahbar kétszer is próbálkozott tíz méterről, sikertelenül. Pár perc múlva azonban összejött az egyenlítés, Dimitrov jobboldali centerezését követően Fülöp István mintegy 13 méterről fejelt látványos gólt (1–1).
A lehető legrosszabbul indult a második félidő az OSK számára, a tizenhatos területére berobbanó Luckassen lőtt középre, Tincu pedig teljesen érthetetlen módon ért bele a labdába, besegítve azt a saját kapujába (2–1). A potyagól és öngól után jött egy harmadik hazai találat is, ezúttal Horșia lesgyanús szituációból volt eredményes, és mint utóbb kiderült, ezzel beállította a 3–1-es végeredményt. Három döntetlen és négy vereség után ez volt a Poli első győzelme a Sepsi OSK felett. Zsinórban harmadik meccsén nem tudott győzni a szentgyörgyi gárda (3–3 a Viitorullal és 0–1 az Academicával), amely 24 pontjával maradt ugyan a 4. helyen, ám sűrűsödik a mezőny, a piros-fehéreket mindössze három pont választja el a selejtezőt jelentő 6. helytől. Ráadásul Nagyszebennek két meccsel kevesebbje van, miként a 17 egységgel a biztos kieső helyen álló Chindiának is.

A két együttes csütörtökön újra összecsap, a Román-kupa elődöntőjének visszavágója 20 órától, az OSK 5–1-es előnyéről kezdődik.

„Szégyellem magam amiatt, ahogyan ma játszottunk, az ellenfelünk kapura sem lőtt, és szerzett két gólt, ez megengedhetetlen! Legszívesebben a föld alá süllyednék szégyenemben, gyalázatosan mutattunk a pályán. Nincs mit tenni, vállalni kell a következményeket, és továbblépni. Nagy veszélyben vagyunk, a Viitorul kivételével mindenki ugyanabban a helyzetben van” – utalt a kiesés ellen folyó küzdelemre Leo Grozavu a meccs utáni nyilatkoztában.

Labdarúgó I. liga, alsóházi rájátszás, 8. forduló: Jászvásári Poli–Sepsi OSK 3–1 (1–1). Emil Alexandrescu-stadion, vezette: Marcel Bîrsan (Bukarest). Poli: Axinte – Cabral, Klimavicius, Frăsinescu, S. Șerban – Grădinaru, Passaglia, Mihalache, Horșia (Iriondo, 79.) – Omoh (Chacana, 59.), Luckassen (Zaharia, 88.). Edző: Mircea Rednic. Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov (Diaz, 46.), Celea, Tincu, Fl. Ștefan – Achahbar, Vașvari, Fülöp I. (Deaconu, 70.) – Ștefănescu (Popescu, 70.), Safranko (Karanovic, 75.), Carnat. Edző: Leo Grozavu.

Gólszerzők: Kevin Luckassen (25.), Răzvan Tincu (öngól, 50.), Ovidiu Horșia (65.), illetve Fülöp István (43.). Sárgalap: Passaglia (30.), Luckassen (83.), Iriondo (90+1.), illetve Fülöp (3.), Dimitrov (20.), Celea (65.), Achahbar (81.), Carnat (82.).