Behúzták a kötelezőt

Behúzták a kötelezőt Sport

A négyszeres bajnok Sepsi–SIC zsinórban tizedik bajnoki mérkőzését is megnyerte, szombaton 77–43 (20–7, 21–11, 19–11, 17– 14) arányban diadalmaskodott a vendég Târgoviște felett a női kosárlabda Nemzeti Liga 11. fordulójában, így hibátlanul vezeti a Keleti csoport rangsorát.

Jovana Pasic távoli dobása vezette fel a találkozót, öt perc elteltével már 13–4-re vezetett a házigazda. A folytatásban is ő irányított, kevés lehetőséget adva a târgovișteieknek a pontszerzésre. A 20–7-re megnyert első negyedhez hasonlóan folytatódott a második szakasz, egyre nyílt az olló, nagyszünetre már 23 pontos előnnyel vonultak pihenni a mieink (41– 18), a 60–29-ről induló záró szakaszt követően végül 34 pontos előnyig jutott el a Sepsi–SIC.

Leghatékonyabb játékosa Natalie Butler volt, az amerikai center ezúttal 11 pontot szerzett, 8 lepattanót gyűjtött, és kiosztott 3 gólpasszt. Női kosárlabda Nemzeti Liga, Keleti csoport, 11. forduló: Sepsi– SIC – Târgoviște 77–43 (20–7, 21–11, 19–11, 17–14). Sepsi–SIC: Pasic 8/6, Demeter 4, Mandache 16/3, Gödri-Părău 8/3, Givens 9. Cserék: Orbán 6, Cătinean, Vucetic 6, Topuzovic 9/3, Kovács, Butler 11. Vezetőedző: Zoran Mikes. Târgoviște: Chivu 23, Toma 1, Irimia 5/3, Ghiță 7, Stoenescu 7. Cserék: Păun, Moraru, Tănase.

Vezetőedző: Cătălin Tănase. További eredmény a fordulóból: Rapid Bukarest – Phoenix Konstanca 66–77. Az Agronomia Bukarest – CSM Alexandria mérkőzést ma 20.30-tól rendezik. A zöld-fehér mezesekre szerdán 19 órától az Artego Bydgoszcz ellen lépnek pályára a Sepsi Arénában az Európa-kupa rájátszásának első fordulójában. December 23án pedig az idénybeli első csúcsderbi vár rájuk, ugyanis a Szatmárnémeti VSK vendégeként játszanak a Román-kupa negyeddöntőjének első találkozóján.<<