Balszerencsés forduló

Balszerencsés forduló Sport

Balszerencsésen alakult a háromszéki csapatok számára a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság utolsó előtti, 17. fordulója. A Kézdivásárhelyi SE hazai környezetben 4–1 arányú vereséget szenvedett az Astra Giurgiu II. együttesétől, míg a Sepsi OSK II. 3–2-re maradt alul a Plopeni vendégeként. Nyolcadik vereségükkel a felső-háromszékiek visszacsúsztak az 5. csoport rangsorának a kilencedik, a megyeszékhelyiek a hatodik helyére.

Rosszul kezdődött a szombati mérkőzés a kézdivásárhelyiek számára, mivel a játékvezető már a 2. percben tizenegyest ítélt, miután Zsombori Zsolt szabálytalankodott a bal oldalon megiramodó Dragoș Gheorghe ellen, a büntetőt Marius Pahonțu értékesítette (0–1). Az iramra nem lehetett panasz, a kézdiek hamar egyenlíthettek volna, viszont Gajdó Tamás fejese kevéssel elkerülte a kaput. A folytatásban a kézdivásárhelyi gárda többet birtokolta a labdát, többet is támadott, újabb gólt azonban a vendégek szereztek. A 14. percben egy hibát kihasználva labdát szerzett a Giurgiu megyei alakulat, Adeshina Fatai pedig Niczuly Rajmund mellett a bal alsóba lőtt (0–2).

Gazda József edző cserékkel igyekezett felpörgetni csapata játékát, míg a vendégcsapat sorra dolgozta ki a helyzeteket: Cătălin Ion szabadrúgását Niczuly hárította, majd a 16 éves kapus Fatai próbálkozását is bravúrral védte. A másik oldalon Gajdó ismét pontatlanul fejelt, majd a 35. percben egy labdaszerzést követően ismét Gheorghe büntetett, a gyors támadó négy védőt kicselezve 14 méterről kilőtte a jobb alsót (0–3).

A második félidőben a KSE nagy erőket mozgósított az egyenlítés reményében. A 49. percben Kanyó Szilárd izmos lövését még védte a kapus, azonban nem sokkal később tizenegyeshez jutott a KSE, miután Ion szabálytalankodott Lakatos Miklós ellen, büntetőből Tankó Zsolt szépített (1–3). A kék-fehérek a 68. percben tovább faraghattak volna hátrányukból, viszont Kanyó 10 méterről, senkitől sem zavartatva mellé lőtt. A kihagyott lehetőség megtörte a hazai csapatot, a hajrában még akadt egy helyzetük, ám Becze fejesét védte a kapus. A végjátékban egy ellentámadás végén Alexandru Duminică lesgyanús helyzetben állította be az 1–4-es végeredményt.

1. Liga, 5. csoport, 17. forduló: Kézdivásárhelyi SE–Astra Giurgiu II. 1–4 (0–3).

Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion. Vezette: Bogdan Florea (Piatra Neamț). KSE: Niczuly – Zsombori (Gáll, 30.), Tankó, Damian (Dobozi, 73.), Lakatos – Telcean (Mojzi, 43.), Pakucs, Gajdó – Kanyó, Albu (Becze, 30.), Antal (Rancz, 73.). Edző: Gazda József. Astra II.: Silveanu – Oreviceanu (Vasilescu, 90.), Ion, T. Giuroiu, Y. Fatai – Riza, Pahonțu, Brăila (A. Giuroiu, 75.) – Duminică, Gheorghe, A. Fatai. Edző: Carmel Bărbulescu. Gólszerzők: Tankó (62. – tizengyesből), illetve Pahonțu (3. – tizenegyesből), A. Fatai (14.), Gheorghe (36.), Duminică (90+2.). Sárga lap: Pakucs (27.), Zsombori (28.), Gáll (50.), Kanyó (56.), Becze (76.), Tankó (76.), illetve Pahonțu (73.), Ion (76.).

Vereség idegenben

Az odavágóbeli gól nélküli döntetlen után, a Sepsi OSK II. a visszavágóban vereséget szenvedett Plopeni otthonában. A Prahova megyei csapat már a 14. percben vezetést szerzett Cătălin Vlad góljának köszönhetően (1–0), de a 23. percben egy szöglet után Berde István egyenlített (1–1). A házigazdák a 30. percben ismét előnyhöz jutottak, ezúttal is Vlad volt eredményes (2–1). A hazai együttes szünet után is mezőnyfölényben játszott, többet támadott, és a 48. percben ismét bevette Szántó Albert kapuját. Plopeni harmadik gólját is Vlad szerezte, aki mesterhármassal zárta a találkozót (3–1). A folytatásban is számos lehetősége volt a hazai csapatnak, amely a befejezéseknél rendre pontatlan volt. A 83. percben egy szépen felépített akció végén Veress Zsombor szépített (3–2), azonban a sepsiszentgyörgyi labdarúgóknak a hajrában nem volt esélyük az egyenlítésre, egygólos vereséget szenvedtek.

További eredmények: Brassói Kids Tâmpa–Blejoi 0–1, Székelyudvarhelyi FC–Barcarozsnyói Olimpic 3–0, Brassói SR–Brassói Corona 1–1.